Prvi polufinalni dvoboji: ‘jugaši‘ opravdali ulogu favorita protiv Solarisa, Mladost krenula furiozno, pa ih ‘jadranaši‘ stisli u završnici

Piše Pero Smolčić, Tonći Vlašić
1. srpnja 2020. - 22:09
Damir Krajač/Hanza media

Prvak je opravdao ulogu favorita iako se u Gružu prvo pljeskalo Željku Kovačiću, 38-godišnjem braniču 'narančastih', koji je prvi pogodio na utakmici nakon minute i 37 sekundi igre (prebacio Tonija Popadića), a potom i Branimiru Hercegu, centru gostiju, koji se nakon prekršaja na njemu digao i naciljao donji desni kut gola jugovog čuvara mreže te je Solaris nakon gotovo tri minute igre imao u Gružu 2:0.

Domaćin je iz minusa izašao minutu i 46 sekundi prije kraja prve četvrtine. Prva dva pogotka za Jug postigao je Paulo Obradović, koji je na početku svoje karijere jednu sezonu pekao zanat u kapici Solarisa. Prvi put je u plusu hrvatski prvak bio nakon 19 sekundi igre u drugoj četvrtini – Daniil Merkulov je potegao silovitio iz daljine, a najvažnije – precizno. Potom je mrežu Marina Šparade, koji je u prvih deset minuta imao pet obrana (do kraja čak 19), zatresao Alex Papanastasiou. Vrlo brzo svoj treći pogodak na utakmici postigao je Obradović, pa i četvrti za 6:2 na početku 13. minute. Na poluvremenu je bilo plus četiri (7:3). Jug je najveću prednost imao u 30. minuti kad je na velikom semaforu svjetlilo 17:5.

Vaterpolisti Mladosti otvorili su utakmicu s čak 6:0, potom je Jadran smanjio na 6:3, ali izgledalo je da domaći kontroliraju utakmicu. No, gosti su serijom od čak 5:0 od 11:5 smanjili na 11:10 minutu i 29 sekundi do kraja. Veliki niz Jadrana zaustavio je Kharkov pogotkom za 12:10, no pet sekundi prije kraja Borovčić-Kurir zabio je na 12:11. Golova više nije bilo, prva utakmica polufinalne serije Prvenstva Hrvatske otišla je na stranu Mladosti. Druga je na rasporedu u subotu na otvorenom bazenu na Zvončacu.

Semafor

Jug AO – Solaris 17:6 (2:2, 5:1, 5:1, 5:2)

DUBROVNIK - Bazen u Gružu. Gledatelja 100. Suci: Robert Tiozzo (Split) i Nikola Gašpardi (Korčula).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (14 obrana), Macan, Fatović (3), Lončar, Kržić (1), Garcia (1), Lozina (1), Merkulov (1), Papanastasiou (1), Žuvela (1), Benić (1), Obradović (6), Jarak, Tomasović (1). Trener: Vjeko Kobešćak.

SOLARIS: Šparada (19 obrana), Malenica, Erak (1), N. Štrkalj, Bulat (1), Herceg (1), Vlahović, Pelicarić (1), Vrcić, Ljubičić, Ibrahimpašić, Kovačić (1), L. Štrkalj, Sabioni (1). Trener: Jure Marelja.

Igrač više: Jug AO 4/1, Solaris 1/0. Peterci: Jug AO -, Solaris 1/1

Mladost – Jadran 12:11 (4:0, 4:3, 1:1, 3:7)

Zagreb – Bazen na Šalati. Suci: Andrej Franulović i Marin Beltrame (oba iz Rijeke).

Mladost: Marcelić, Radu (1), Miloš (2), Biljaka, Ćuk (3), Bajić, Bukić (2), Lazić, Bowen (1), Dašić, Anzulović, Kharkov (3), Jurlina, Vrlić.

Jadran: Anić, Čondić-Kadmenović, Janković, Krapić (3), Z. Butić (1), Pejković, Vrdoljak (1), Bego, Visković, Delić (1), Šetka (3), Dužević (1), Čelar, Borovčić-Kurir (1).

Peterci: Mladost 4 (2), Jadran 1 (1). Igrač više: Mladost 3 / 9, Jadran 5 / 15.