TenisMasters 1000

ATP Madrid: Alcaraz zaustavio Bornu Ćorića

5. svibnja 2023. - 18:44

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio plasirati u finale zemljanog ATP Masters 1000 turnira u Madridu nakon što je u polufinalnom ogledu izgubio od prvog nositelja Španjolca Carlosa Alcaraza sa 4-6, 3-6.

Alcaraz je u prvom međusobnom susretu protiv Ćorića stigao do pobjede nakon sat i 40 minuta igre.

Ključni trenutak prvog seta dogodio se u petoj igri kada je 19-godišnji Španjolac napravio break i potom mirno obranio prednost do kraja seta.

U drugom setu Alcaraz je u trećoj igri napravio break, Ćorić je u idućem gemu vratio izgubljeni servis, ali ga potom i ponovo izgubio. Borna se u nastavku meča trudio kako bi vratio izgubljeni servis, no kod rezultata 5-3, Španjolac je napravio još jedan break za konačnih 6-3.

Borna je ukupno zabio dva asa uz 61 posto pogođenog prvog servisa, a iskoristio je jednu od dvije break-lopte u meču, dok je Alcaraz imao četiri as servisa, a iskoristio je četiri od šest break lopti. Ćorić novi nastup ima već sljedećeg tjedna na ATP Masters 100 turniru u Rimu.

U drugom polufinalu madridskog turnira sastaju se Njemac Jan-Lennard Struff i Rus Aslan Karacev.

27. travanj 2024 13:21