Strani nogometza prste polizat

Borussija će još čekati na slavlje: Bayern slavio u derbiju u Dortmundu i vratio se na lidersku poziciju

7. studenog 2020. - 21:43

U najvećem derbiju njemačkog nogometa Borussia Dortmund je u subotu na svom stadionu u uzbudljivoj utakmici izgubila od Bayerna sa 2-3, čime su se Bavarci izdvojili na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.

Borussia je povela nakon lijepe akcije u 45. minuti, a strijelac je bio Marco Reus. No, domaćini nisu uspjeli otići na odmor s prednošću, jer je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela David Alaba izjednačio pogotkom iz slobodnog udarca sa 18 metara.

Već na startu drugog poluvremena, u 48. minuti, novi pogodak Bayerna. Branič Lucas Hernandez ubacio je sa lijevog boka, a Robert Lewandowski glavom iz teške pozicije trese mrežu. Novi pogodak domaćini su primili iz kontranapada, kojeg je u 80. minuti zaključio Leroy Sané.

Do kraja susreta Borussia je uspjela tek ubl...

27. travanj 2024 06:15