Strani nogometsp u kataru

Amerikanci nakon epske bitke dobili Iran, Englezi rutinski do prvog mjesta

29. studenog 2022. - 22:07

Nogometni reprezentativci Engleske i SAD-a plasirali su se, iz skupine B, u osminu finala svjetskog prvenstva kojem je domaćin Katar.

Engleska je sa sedam bodova osvojila prvo mjesto, a drugu pobjedu u skupini ostvarila je protiv Walesa kojeg je svladala s 3-0.

Nogometna reprezentacija SAD-a u izravnom je dvoboju za drugo mjesto u skupini B koje vodi u osminu finala Svjetskog prvenstva svladala Iran sa 1-0 (1-0).

Strijelac jedinog gola bio je Christian Pulišić (38).

Ovom pobjedom SAD su zauzele drugo mjesto u skupini s pet bodova, dva više od trećeg Irana koji je okončao natjecnaje. Prvo mjesto sa sedam bodova osvojila je Engleska sa sedam bodova, dok je Wales posljednji s jednim bodom.

U prvom poluvremenu igrala je samo reprezentacija SAD-a koja je uputila osam udaraca prema vratim...

27. travanj 2024 01:21