OstaloJUDO

Josip Bulić šesti put na pobjedničkom postolju Europskog kupa, peti put u seniorskoj konkurenciji

27. svibnja 2024. - 06:41

Josip Bulić je osvojio broncu na Europskom seniorskom kupu, koji se održao u Sarajevu.

Na startu je judaš Dubrovnika 1966. svladao Nikolu Gusića iz Crne Gore, potom Islama Sogenova iz Srbije, a nakon što je u polufinalu zaustavljen od Boška Borenovića iz Srbije, dobio je u borbi za broncu Daniela Sztankoa iz Mađarske. Bila je ovo Bulićeva ukupno šesta borba za broncu na Europskim kupovima i četvrta pobjeda.

U kategoriji do 90 kilograma nastupio je još jedan član Dubrovnika 1966., Ardian Sufaj, koji je na startu bio bolji od Vuka Ilića iz Bosne i Hercegovine nakon čega je poražen od Milana Mihajlovića iz Srbije, koji nije uspio izboriti polufinale, te Sufaj nije dobio priliku u repasažu poput Gusića, kojeg je na startu dobio Bulić.

Josip Bulić s broncom oko vrata na Europskom seniorskom kupu u Sarajevu

Dino Stambolić/Eju/

22-godišnjem Buliću je ovo šesta medalja s Europskih kupova, peta u seniorskoj konkurenciji. Osim četiri bronce ima jedno zlato i srebro. Idući nastup imat će na Svjetskom kupu u Madridu 8. lipnja.

17. lipanj 2024 21:38