NogometŽUPANIJSKI NOGOMETNI KUP

Tri puta su odlučivali penali, u sedam od deset utakmica uspješniji su bili gosti, evo kad je ždrijeb!

19. veljače 2024. - 22:50

Tko je prošao 1. kolo županijskog kupa? U skupini Dolina Neretve uspjelo je to Neretvi i ONK Metković, zatim prošli su Župa dubrovačka, GOŠK Dubrovnik 1919., Sokol i Konavljanin u skupini Dubrovnik – Župa dubrovačka – Konavle, pa Faraon, Ponikve i Orebić u skupini Pelješac, te Omladinac u skupini Lastovo – Korčula.

U Dolini Neretve na startu su slobodni bili Jadran Luka Ploče, branitelj naslova i najuspješniji klub županije u posljednje vrijeme, te Neretvanac, u skupini Pelješac slobodan je bio SOŠK 1919., a u skupini Lastovo – Korčula čekali su BŠK Zmaj, Hajduk 1932.Žrnovo.

Rezultati 1. kola, skupina Dolina Neretve, Krvavac: Maestral – Neretva 1:3 (Tomislav Domić u 15. minuti iz kaznenog udarca za Maestral, a za Neretvu Fran Ćavar u 45. i 76., te Mateo Kolobara u 89. minuti), Ploče: Gusar Komin – ONK Metković 1:1 (Martin Šuman u 6. minuti za Gusar, a za ONK Metković Marko Mlikota u 16. minuti, nakon penala 4:5, pobjednik odlučen u šestoj seriji), skupina Dubrovnik – Župa dubrovačka – Konavle, Kupari: NA Libertas – Župa dubrovačka 1:1 (Ivan Boras u 53. Minuti za NA Libertas, a za Župu dubrovačku Božo Gustin u 55. Minuti, nakon penala 2:3), Gabrili: Croatia – GOŠK Dubrovnik 1919. 0:3 (strijelci za GOŠK Dubrovnik 1919. Vlaho Skaramuca u 20., Antonio Delevski u 36. i Seth Amoateng u 60. minuti), Popovići: Enkel – Sokol 0:3 (strijelci za Sokol Đino Milić u 9. iz kaznenog udarca, te Ivo Kovačević u 42. i Filip Knežević u 86. minuti), Gruda: Slaven – Konavljanin 1:2 (Paulo Opušić u 42. minuti za Slaven, a za Konavljanin strijelci su bili Ivan Pulić – autogol u 45., te Mario Marić u 83. minuti), skupina Pelješac, Trpanj: Faraon – Grk 1:0 (strijelac za Faraon Jakov Volarević u 48. Minuti), Ston: Ponikve – Rat 0:0 (nakon penala 5:3), Putnikovići: Putniković – Orebić 0:4 (strijelci za Orebić Elmedin Alić u 17., Noa Kwokal u 35. i 50., te Vladimir Ravlić u 39. minuti), skupina Lastovo – Korčula, Lastovo: Omladinac – Jadran Smokvica 3:0 (strijelci za Omladinac David Katić u 18., Karlo Kustura u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, te Luka Pejović u 64. minuti).

Ždrijeb 2. kola je u utorak, 20. veljače, u Gospinom polju u 16 sati.

28. travanj 2024 08:37