NogometSLIKOVNICA FINALA ŽUPANIJSKOG KUPA

Je li bio prekršaj na Luki Matiću? GOŠK Dubrovnik 1919. najavio žalbu na suđenje, Neretvanac postao najuspješniji klub natjecanja!

30. svibnja 2024. - 19:31

Neretvanac je bio pobjednik Županijskog kupa 1995., 1996., 2007., 2016. i 2021., a sad ga je osvojio po šesti put.

U ovogodišnjem finalu svladao je s 3:2 na svom terenu GOŠK Dubrovnik 1919., koji je nakon utakmice najavio žalbu, a na svojoj stranici napisao: Domaća momčad došla je do pobjede u posljednjim trenucima utakmice iz nepostojećeg kaznenog udarca.

GOŠK Dubrovnik 1919. smatra kako je sudac Ante Kosor, prije nego je dosudio kazneni udarac za domaćina u 87. minuti pokazujući kako je Marko Farić igrao rukom, morao vidjeti prekršaj igrača Neretvanca Ivice Zubca na Luki Matiću. Na kraju isti smatraju kako je Farić prihvatio loptu na prsa nakon čega mu je pala na ruku, te kako ni to nije trebao biti kazneni udarac. Neretvanac smatra kako splitski sudac nije oštetio GOŠK Dubrovnik 1919. u finalu.

Finale županijskog kupa: Neretvanac - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:2 (87. minuta - Luka Matić i Ivica Zubac)

Tonči Vlašić/

Finale županijskog kupa: Neretvanac - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:2 (87. minuta - Luka Matić i Ivica Zubac)

Finale županijskog kupa: Neretvanac - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:2 (trenutak kad je Marko Farić primio loptu)

Finale županijskog kupa: Neretvanac - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:2 (Ante Kosor pokazuje - ruka je razlog zbog čega je dosudio kazneni udarac)

Finale županijskog kupa: Neretvanac - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:2

Unatoč prosvjedima, Luka Matić je požutio, a zatim i Dalibor Kristić, kapetan GOŠK Dubrovnik 1919., odluku Kosor nije promijenio, a kazneni udarac je realizirao Mario Popić, te potpisao konačnih 3:2.

Finale županijskog kupa: Neretvanac - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:2 (Mario Popić je realizirao kazneni udarac u 87. minuti, te postavio konačni rezultat)

Ivo Jerković, dopredsjednik Županijskog nogometnog saveza Dubrovačko-neretvanskog, uručio je pokal kapetanu Neretvanca Marinu Batinoviću nakon čega je počelo slavlje domaćih.

Neretvanac je postao najuspješniji klub u povijesti natjecanja. Do jučer je vrh dijelio s Jadran Luka Ploče i BŠK Zmaj. Pločani su bili najbolji 2000., 2001., 2018., 2019. i 2023. godine, a Blaćani 2010., 2011., 2013., 2015. i 2017. godine.

Pobjedom u Kupu ‘Plava makinja‘ je osigurala nastup u pretkolu Kupa Hrvatske.

Finale županijskog kupa: Neretvanac - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:2 (0:1 u 3. minuti - Antonio Delevski)

Finale županijskog kupa: Neretvanac - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:2 (0:1 u 3. minuti - Antonio Delevski)

Finale županijskog kupa: Neretvanac - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:2(0:1 u 3. minuti - Antonio Delevski)

Finale županijskog kupa: Neretvanac - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:2 (Ivica Zubac je izjednačio na 1:1, slavi Neretvanac)

21. lipanj 2024 19:15