NogometTREĆA HL - JUG |

RASPJEVANI JADRAN Zagora ‘izgorila‘ usred Ploča, Čagalj branio, a njegovi suigrači parali mrežu gostiju sa svih strana!

Piše Branko Kulidžan
12. rujna 2020. - 19:05
Pločani su očitali lekciju Zagori, sastavu koji je sezinu otvorio s dvije pobjede, koji ima za mnoge najboljeg igrača lige, Draga Gabrića. Međutim, nakon 90 minuta igre na Jadranovom sjajnih, iz kuta Jadran Luka Ploče, 6:0 protiv sastava iz Unešića.

I nek se zna – to je 6:0 bilo nakon točno sat vremena. Redom, 10. minuta strijelac je Dino Primorac, u 18. minuti Abel Kalfić, u 35. minuti Stipe Nikolac, u 47. minuti Mario Marić, u 56. minuti Anđelo Kordić te u 60. minuti Marin Romić.

Svakako treba istaknuti i vratara domaćih Marka Čaglja. U 15. minuti je spriječio izjednačenje na 1:1, u 32, minuti je spustio rampu upravo Gabriću, ali i dodati kako je Zagora na kraju još dobro prošla – 78. minuti Primorac je okrznuo stativu, u 78. minuti Ivan Raić je zatresao gredu, kao i u 83. minuti Marko Musulin, a u 90. minuti Raić je tukao. Lopta uz vratnicu...

Jadran Luka Ploče je tako preuzeo prvo mjesto. Dvije utakmice - dvije pobjede. Najbolja pogodak razlika - 9:1.

SEMAFOR 3. kolo
Subota, 12. rujna, Hrvace:
Hrvace – Vodice 3:0, Split: RNK Split – Hrvatski vitez 1:0, Ploče: Jadran Luka Ploče – Zagora 6:0, Makarska: RNK Zmaj – Neretva 2:1, nedjelja, 13. rujna, Baška Voda: Urania – Uskok, Ivanbegovina: Kamen – Primorac (B), srijeda, 14. listopada, Opuzen: Neretvanac – BŠK Zmaj, Otok: OSK – Sloga, slobodan je GOŠK Dubrovnik 1919.

1.Jadran Luka Ploče 6 bodova / 2 utakmice (9:1), 2. Hrvace 6 bodova / 2 utakmice (5:0), 3.  Zagora 6 bodova / 3 utakmice (7:9), 4. BŠK Zmaj 4 boda / 2 utakmice (4:0), 5. Primorac (BNM) 4 boda / 2 utakmice (3:1), 6. GOŠK Dubrovnik 1919. 4 boda / 2 utakmice (2:1), 7. Neretvanac 3 boda / 1 utakmica (1:0), 8. RNK Zmaj (M) 3 boda / 2 utakmice (3:4), 9. RNK Split 3 boda / 3 utakmice (2:5), 10. OSK 2 boda / 2 utakmice (2:2), 11. Hrvatski vitez 1 bod / 3 utakmice (1:4), 12. Neretva bez boda / 1 utakmica (1:2), 13. Uskok bez boda / 1 utakmica (1:2), 14. Sloga bez boda / 1 utakmica (0:1), 15. Kamen bez boda / 1 utakmica (2:4), 16. Vodice bez boda / 1 utakmica (0:3), 17. Urania bez boda / 1 utakmica (0:4).