NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Povijest ispisana na Gnjilama na Veliku subotu 2024., ovo se nije nikad dogodilo u prvenstvenim ogledima Slavena i Konavljanina!

30. ožujka 2024. - 18:44

14. KOLO

Subota, 30. ožujka, Ploče: Gusar - Orebić 3:1, Gruda: Slaven - Konavljanin 0:2, ponedjeljak, 1. travnja, Smokvica: Jadran - Maestral, Žrnovo: Žrnovo - ONK Metković, Gabrile: Croatia - Sokol, Čibača: Župa dubrovačka - BŠK Zmaj.

Dvije utakmice 14. kola odigrane su na Veliku subotu, preostale četiri će na Uskršnji ponedjeljak. Jedna ulazi u rubriku povijesne, i to utakmica na Grudi, na Gnjilama, gdje je Konavljanin s 2:0 dobio Slaven

- Ovo je prvi put kako je u prvenstvu Konavljanin pobijedio na Grudi Slavena. Pobjeđivao je u kupu, ali nikad u prvenstvu - istaknuo je Luka Stajs Deranja, živa enciklopedija Slavena, nekadašnji igrač...

Tomislav Marinović je prvi zatresao mrežu domaćina u derbiju 14. kola, i to u 28. minuti, a Marin Kostopeč u 58. minuti poduplao prednost. Od 68. minute Konavljanin je igrao s desetoricom. Isključen je Mario Marić. Paulo Opušić je u prvom poluvremenu imao lijepu prilku za Slavena, trebao je tući na prvu. U završnici, s igračem više, nekih desetak minuta prije kraja Filip Ercegović je imao priliku za prepoloviti zaostatak, učiniti završnicu super zanimljivoj...

- Bili su bolji, točnije, mi nismo danas bili opasni - priznao je nakon utakmice Pero Kapetanić iz Slavena čija se povijest piše od 1921. godine. Konavljanin je osnovan 26 godina poslije.

‘Crveni‘ su do danas bili bez greške kod kuće, dobili svih šest prethodnih utakmica. Konavljanin se sad može pohvaliti kako je u sedam gostovanja upisao tri pobjede, ima jedan neodlučan rezultat i tri poraza. Sokol je lider, a gost je u ponedjeljak Croatije za koju će skupa navijati i Konavljanin, i Slaven, a sve kako sastav iz Dubravke ne bi imao opet šest (Konavljanin) odnosno devet bodova viška (Slaven).

Sokol u nastavak prvenstva ulazi bez Blada Cicijelja, prvog strijelca, koji se ozljedio u prošlom kolu protiv Župe dubrovačke. Hoda uz pomoć štaka. Za njega je sezona završena...

Već u idućem kolu Slaven je gost Sokola, koji će ugostiti 5. svibnja Konavljanin.... Ne treba zaboraviti ni na Župu dubrovačku...

USKORO SLIKOVNICA UTAKMICE SLAVEN - KONAVLJANIN 0:2

Gusar je u Pločama s 3:1 svladao Orebić. Ante Medak u 10., Luciano Lovrić u 62. i Ivan Medak u 81. minuti iz kaznenog udarca su tresli mrežu Orebića za kojeg je pogodak postigao Andro Farčić u 47. minuti.

1. Sokol 29 bodova, 2. Konavljanin (utakmica više) 26 bodova, 3. Slaven (utakmica više) 23 boda, 4. Župa dubrovačka 23 boda, 5. ONK Metković 20 bodova, 6. Jadran 20 bodova, 7. Gusar (utakmica više) 18 bodova, 8. Croatia 16 bodova, 9. BŠK Zmaj 16 bodova, 10. Maestral 13 bodova, 11. Orebić (utakmica više) 13 bodova, 12. Žrnovo 11 bodova.

15. KOLO

Nedjelja, 7. travnja, Ploče: Gusar - Jadran, Orebić: Orebić - Župa dubrovačka, Blato: BŠK Zmaj - Croatia, Dubravka: Sokol - Slaven, Čilipi: Konavljanin - Žrnovo, Metković: ONK Metković - Maestral.

30. travanj 2024 16:57