NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Ponikve u Gospinom polju ispustile barjak, Grk gostima dijeli petice, Lastovci su i dalje sto posto!

20. listopada 2024. - 20:26

5. KOLO

Nedjelja, 20. listopada, Kuna: Rat – Enkel 2:2, Potomje: Grk – Putniković 5:2, Žrnovo: Žrnovo – Omladinac 1:2, Dubrovnik: NA Libertas – Ponikve 1:1, slobodan je bio Faraon.

Tri su sastava na vrhu bez poraza, a tri na začelju bez pobjede. Jedan je bez greške, sve pobjede (Omladinac), a jedan je bez boda (Faraon Trpanj). Ponikve, koje su sezonu otvorile s tri pobjede, u zadnja dva kola – dva neodlučena rezultata. Prvo protiv Grka na stonskoj Batali 3:3, a sad u Gospinom polju, pod svjetlom reflektora, 1:1 protiv Nogometne akademije Libertas.

Dubrovački županijski drugoligaš je poveo u 78. Minuti (Dario Perić), ali pet minuta poslije – kazneni udarac za Ponikve, koje je realizirao prvi topnik lige, Ivan Milić. Njegov sedmi pogodak ove sezone. Pogađao je u svih pet utakmica ove sezone. Utakmica u Gospinom polju počela je u 17.45 sati, ali vrlo brzo se igralo pod svjetlima reflektora.

Nogometna akademija Libertas

Tonči Vlašić/

Nogometni klub Ponikve

Nogometna akademija Libertas - Ponikve 1:1

Nogometna akademija Libertas - Ponikve 1:1 (Ivica Cumeljan, trener NA Libertas)

Kako je Omladinac (opet) bio uspješan u gostima, dobio je sad 2:1 Žrnovo, preuzeo je vrh. Žrnovo je izgubilo sve tri kod kuće ove sezone, ali je dobilo obje u gostima. Luka Pejović je u 28. minuti pogodio za vodstvo Omladinca, David Katić je poduplao prednost lastovskog sastava u 38. minuti, a Jerko Šeparović je bio strijelac za domaćina u 53. minuti. Dakle, svih pet utakmica ove sezone Žrnova – znak 2.

Rat je treći put ove sezone odigrao neodlučeno, u sva tri ogleda kod kuće osvojio po bod, a u gostima obje izgubio. Nema niti jednu pobjedu. Sad je gubio kod kuće od Enkela s 2:0 (Danijel Solga u 24., te Leo Bogdanović u 26. minuti), a izjednačio na 2:2 pogocima Petra Kunića u 44. i Mata Vitkovića u 81. minuti.

Nogometna akademija Libertas je treći sastav bez pobjede – dva remija, te dva poraza. Prvi bod je uzela u Kuni protiv Rata u 1. kolu (1:1).

Grk je, kao i Omladinac s Lastova, odigrao utakmicu manje od Ponikava. Omladinac je dobio sve četiri, Grk tri pobjede i spomenutih 3:3 protiv Ponikava. Sad u 5. kolu Grk – Putniković 5:2 (Mišel Soče u 13. i 40., Marko Utovac u 43., Ante Mihaljević u 47. i Dominik Barišić u 85. minuti/Nikola Jeić u 9., te Jure Šijaković u 80. minuti). Druga domaća utakmica Rata, u obje isti rezultat. U 2., kolu s 5:3 je dobio NA Libertas.

1. Omladinac 12 bodova/4 utakmice (13:3), 2. Ponikve 11 bodova/5 utakmice (18:7), 3. Grk 10 bodova/4 utakmice (15:7), 4. Enkel 7 bodova/4 utakmice (9:7), 5. Žrnovo 6 bodova/5 utakmica (5:8), 6. Putniković 4 boda/5 utakmica (9:11), 7. Rat 3 boda/5 utakmica (8:13), 8. NA Libertas 2 boda/4 utakmice (4:8), 9. Faraon bez boda/4 utakmice (3:20).

DERBI 6. KOLA NA LASTOVU

Nedjelja, 27. listopada, Putnikovići: Putniković – NA Libertas, Lastovo: Omladinac – Grk, Popovići: Enkel – Žrnovo, Trpanj: Faraon – Rat, slobodne su Ponikve.

20. listopad 2024 20:29