NogometTRI SASTAVA 100 POSTO

Ovo što se dogodilo u 3. kolu ne pamti se u povijesti Druge županijske nogometne lige!

7. listopada 2024. - 09:10

3. KOLO - 25 POGODAKA U 4 UTAKMICE

Nedjelja, 6. listopada, Trpanj: Faraon - Omladinacx 1:5, Kuna: Rat - Putniković 3:3, Žrnovo: Žrnovo - Ponikve 2:4, Potomje: Grk - NA LIbertas 5:2, slobodan je bio Enkel

1. Ponikve 9 bodova/3 utakmice (14:3), 2. Omladinac 6 bodova/2 utakmice (9:1), 3. Grk 6 bodova/2 utakmice (7:2), 4. Putniković 4 boda/3 utakmice (7:5), 5. Žrnovo 3 boda/3 utakmice (3:6), 6. Enkel 3 boda/2 utakmice (1:4), 7. Rat 2 boda/3 utakmice (5:9), 8. NA Libertas 1 bod/3 utakmice (3:7), 9. Faraon bez boda/3 utakmice (2:14).

Ovo se ne pamti. Vatromet pogodaka, ni na jednoj utakmici nije bilo manje od šest, i to se dogodilo na tri utakmice, a na četvrtoj ih je viđeno sedam. Prosjek, 6,25 pogodaka po utakmici u 3. kolu Druge županijske lige!

Zatim, svi su pogađali, najviše puta – pet - Omladinac i Grk, Ponikve su četiri puta tresle mrežu suparnika, Rat i Putniković su odigrali 3:3 u Kuni, Nogometna akademija Libertas je postigla dva, a Faraon jedan pogodak. Zanimljivo, i dalje je Ivan Milić jedini ove sezone koji je u jednoj utakmici postigao više od dva pogotka. Bio je trostruki strijelac u 1. kolu kad su njegove Ponikve dobile na Batali s 5:0 Faraona.

Milić je pogađao svako kolo. Ukupno pet pogodaka. Vodeći je strijelac lige. Jedan pogodak je ugradio u 5:1 pobjedu protiv Rata u Stonu, sad jedan u 4:2 uspjehu kod Žrnova. Ponikve su jedina momčad sa sve tri pobjede. Povele su utrku za prvaka, treće kolo su na vrhu prvenstvene tablice.

Žrnovo je od 16. minute vodilo pogotkom Antonia Ivankovića. Ante Ilić je u 28. minuti izjednačio na 1:1, a u 36. minuti je Ivan Milić pogodio za vodstvo gostiju 2:1. Bio je to rezultat prvog poluvremena. Početkom nastavka, u 47. minuti, domaćin je izjednačio na 2:2 (Teo Borovina). Do kraja utakmice više se nije tresla mreža lidera, već dva puta mreža domaćina (Sandro Salacan u 57. minuti iz kaznenog udarca, a u sudačkoj nadoknadi strijelac je bio Domagoj Cvjetanović).

Iz arhive, 2. kolo Druge ŽNL: Ponikve - Rat 5:1

Tonči Vlašić/

Stopostotni učinak imaju još Omladinac i Grk. Neparan je broj klubova ove sezone, Omladinac je bio slobodan na startu, a Grk u 2. kolu. Omladinac je u 2. kolu dobio Enkel kod kuće 4:0, a sad u Trpnju Faraon s 5:1. Bodove je osigurao već u prvom poluvremenu koje je dobio s 4:0 (Karlo Kustura u 5., Luka Borković u 30., te Luka Pejović u 34. i 41. minuti). U nastavku je prvo pogađao domaćin (Vinko Milinović u 58. minuti), a zatim gost (David Katić u 70. minuti).

Grk je na startu sezone slavio kod Žrnova 2:0, a sad u prvom nastupu na svom Haštriću s 5:2 protiv Nogometne akademije Libertas. Strijelci su bili Ivan Daničić Kačić u 6. i 75., Marko Utovac u 27., Dragan Edi Marić u 37., te Mišel Soče u 63. minuti za domaćina, a za goste Filip Gluhak u 29. i Dario Penić u 77. minuti.

Putniković je u Kuni poveo pogotkom Nikole Jeića u 7. minuti, nakon što je Antonio Lipotić izjednačio iz kaznenog udarca u 29. minuti, imao je gost dva pogotka viška (strijelci Toni Kličan u 35. i Ernest Safarov u 50. minuti). Lipotić je u 76. minuti prepolovio zaostatak, a minute prije kraja za 3:3 pogodio je Flavio Beck Junior. Dva puta Rat ove sezone na svom terenu, oba puta po bod (1:1 protiv NA Libertasa na startu).

Lipotić je s 4 pogotka prvi pratitelj Miliću na listi strijelaca, Luka Pejović (Omladinac) i Matej Nađ (Ponikve) su na diobi trećeg mjesta s tri pogotka. Lipotić je također pogađao u svako kolo kao i Milić, a budući da su imali utakmicu manje – svaku utakmicu su pogađali još Marko Utovac (Grk), David Katić i Luka Pejović (Omladinac). Od onih koji su postigli više od jednog pogotka, u svakoj utakmici u kojoj je igrao pogađao je i Sandro Salacan (Ponikve), koji je propustio 1. kolo.

U 4. kolu derbi je sto posto na stonskoj Batali: Ponikve – Grk. Treći sa stopostotnim učinkom, Omladinac, dočekuje Rat.

4. KOLO

Nedjelja, 13. listopada, Ston: Ponikve – Grk, Putnikovići: Putniković – Žrnovo, Lastovo: Omladinac – Rat, Popovići: Enkel – Faraon, slobodna je Nogometna akademija Libertas.

07. listopad 2024 09:22