NogometŽUPANIJSKI KUP

Opet isto na Pelješcu, Faraon istim rezultatom izbacio i drugog suparnika, ni Ponikve ga nisu uspjele zaustaviti

3. ožujka 2022. - 19:31

Opet je Faraon stigao do polufinala Županijskog nogometnog kupa, opet je županijski drugoligaš otišao do kraja u Nogometnom centru Pelješac. Stoji, nije igrao Orebić, nije ni Putniković, ni Grk, Rat, ali u 'trokutu' sa SOŠK-om i Ponikvama stigao je dvokorakom do kraja. Izbacio prvo SOŠK 1919. na njegovoj Batali, a sad na svom igralištu 'Oliver Antunović' Ponikve.

Nogometni klub Faraon
Tonči Vlašić
Sudačka trojka – Antonija Pavlić, Miho Trković i Namik Semić
Nogometni klub Ponikve

Oba suparnika Faraon je dobio istim rezultatom, 3:1. Roko Topić je već u 8. minuti razveselio 'Faraone', koji su u 30. minuti poduplali prednost protiv Ponikava. Opet je spretan bio Topić.

Nastavak utakmice – Dario Andrović je u 53. minuti prepolovio prednost domaćina, koji je u idućoj minuti opet imao dva pogotka viška. Antonio Franković, koji je na poluvremenu zamijenio Topića, potpisao je u 54. minuti konačni rezultat.

Dakle, pola sudionika završnice Županijskog kupa su poznati, Jadran 1929. Smokvica je pobjedom usred Blata kod BŠK Zmaj osvojio Nogometni centar Lastovo – Korčula, te prvi dohvatio polufinale. Sad je isto uspio Faraon, preostala dva sudionika doznat ćemo uskoro. U srijedu, 16. ožujka, igra se u Gabrilima finale Nogometnog centra Dubrovnik – Župa dubrovačka – Konavle (Croatia – GOŠK Dubrovnik 1919.), dok se finale Nogometnog centra Dolina Neretve igra u Metkoviću (Neretva – Jadran Luka Ploče, termin još nije određen).

Nakon što se zaključi kup i u dva preostala centra, održat će se ždrijeb, te ćemo doznati tko će protiv koga igrati za finale.

Faraon - Ponikve 3:1
Faraon - Ponikve 3:1 (Roko Topić u 30. minuti pogađa za 2:0)
06. svibanj 2024 23:46