NogometŽUPANIJSKI KUP

Foto Čilipi, Gruda i Popovići. Na Batali i Moćnom Lazu odlučivali udarci s bijele točke, treća nedjelja u veljači sretna za četiri domaćina i dva gosta!

19. veljače 2023. - 21:24

PRVI KRUG

Županijski kup, nedjelja, 12. veljače, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – NA Libertas 8:0, nedjelja, 19. veljače, Vela Luka: Hajduk 1932. – Žrnovo 1:1/penali 4:5, Ston: Ponikve – Orebić 1:1/penali 4:3, Metković: ONK Metković – Maestral 2:0, Popovići: Enkel – Sokol 1:3, Čilipi: Konavljanin – Croatia 3:1, Gruda: Slaven – Župa dubrovačka 2:0, utorak, 28. veljače, Ploče: Jadran Luka Ploče - Neretvanac.

Nakon što je GOŠK Dubrovnik 1919. dobio Nogometnu akademiju Libertas s 8:0, te se plasirao u polufinale Županijskog kupa za područje centra Dubrovnik – Župa dubrovačka – Konavle, isto su ove treće nedjelje u drugom mjesecu uspjeli Konavljanin, Slaven i Sokol.

Redom, Konavljanin je na Šupjaci s 3:1 svladao Croatiju iz Gabrila (Josip Zadro u 35., Toni Žile u 72. i Pero Opušić u 81. minuti za domaćina, a za goste Tin Vidak u 60. minuti iz kaznenog udarca). Slaven na svojim Gnjilama bio bolji od Župe dubrovačke s 2:0 pogocima Iva Mostahinića u 45. i 74. minuti, dok je Sokol bio uspješan kao gost. Svladao je Enkel u Popovićima s 3:1. Poveo je u 4. minuti pogotkom Nikše Dragića, koji je potpisao i konačan rezultat u 89. minuti svojim drugim pogotkom. Baldo Cicijelj je u 13. minuti pogodio za 2:0, a strijelac jedinog pogotka za Enkel bio je Đuro Drašković u 67. minuti.

ONK Metković je izborio polufinale centra Dolina Neretva pobjedom 2:0 kod kuće protiv Maestrala. Josip Mioč u 7. i Stanko Antunović u 30. minuti tresli su mrežu momčadi iz Krvavca. Drugi četvrtfinalni ogled između Jadran Luka Ploče i Neretvanca odigrat će se 28. veljače. Neretva i Gusar su bili slobodni na startu, te se uključuju u natjecanje u polufinalu centra.

Ždrijebom će se odlučiti parovi polufinala centra Dubrovnik – Župa dubrovačka – Konavle, te centra Dolina Neretve.

Ponikve su u Stonu svladale Orebić boljim izvođenjem jedanaesteraca (4:3), te se plasirane u finale centra Pelješac. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1. Domaćin je poveo u 69. minuti (Josip Jukić), a gost izjednačio tri minute poslije (Ivan Kordić). Orebić je stigao s jedanaest igrača, a u 40. minuti je zbog ozljede iz igre izašao Mirko Nardo, te je 50 minuta igrao s desetoricom. Od 78. minute i domaćin je ostao s desetoricom zbog isključenja Donalda Begua (zadnji igrač obrane).  Ponikve će u finalu centra ugostiti Faraon, koji je bio slobodan.

Udarcima s jedanaest metara odlučen je i pobjednik četvrtfinala Nogometnog centra Lastovo – Korčula. Žrnovo je bilo bolje (k)od Hajduka 1932. s 5:4. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1. Gosti su poveli pogotkom Antonia Ivankovića u 71. minuti, a Hajduk 1932. je izjednačio u 84. minuti kad je mrežu Žrnova zatresao Boris Tulić. Potom udarci s bijele točke... Žrnovo će u polufinalu ugostiti Omladinac s Lastova. Drugi polufinalni par je ogled Jadran 1929. i BŠK Zmaj u Smokvici.

Pobjednici svakog centra plasirat će se u završnicu Županijskog kupa, u polufinale. Od početka do finala igra se jedna utakmice. Osvajač Županijskog kupa igrat će u pretkolu Hrvatskog kupa.