VaterpoloTURSKA BEZ IZGLEDA PROTIV NAŠIH

Raspucao se Maro Šušić, naš najmlađi reprezentativac, poznato kad igramo i protiv koga za polufinale EP-a

4. rujna 2024. - 18:52

Jugaš Vlaho Pavlić je izjednačio na 1:1 u prvoj četvrtini koju je Turska dobila s 2:1. Nakon druge četvrtine, u kojoj su naši bili bolji sa 6:1 (strijelci Maro Šušić i Luka Penava po dva, te Duje Cuzzi i Viktor Tončinić), bilo je jasno tko je tko, tj. tko će u četvrtfinalu Europskog prvenstva za igrače do 19 godina, koje se igra u Bugarskoj, igrati protiv Grčke

Šušić, koji je naš najmlađi reprezentativac na EP-u, tek će 16. studenog napuniti 17 godina, a ovo je prvenstvo za igrače do 19 godina, u trećoj četvrtini svojim trećim pogotkom pogodio za plus pet Hrvatske (8:3), Pavlić je svojim drugim pogotkom bio strijelac za 9:4, Šušić svojim četvrtim pogotkom odveo našu reprezentaciju prvi put do plus šest (10:4), Cuzzi svojim drugim do plus sedam (11:4)... Na kraju Hrvatska - Turska 14:7 (1:2, 6:1, 4:1, 3:3). Šušić pet pogodaka, Cuzzi četiri, Penava i Pavlić po dva, te jedan Tončinić.

Opet je svih pet Jugaša na EP-u bilo u sastavu utakmice, osim Pavlića i Šušića igrali su i Mauro Prkoča, Ante Jerković te Ivuša Burđelez. Pomoćnik izbornika Zorana Bajića je Jugaš Igor Računica.
Četvrtfinale su još izborili Crna Gora, koja je na peterce svladala Nizozemsku (11:11 na kraju četvrte četvrtine, 5:4 na peterce), zatim Italija, koja je sa 17:7 bila bolja od Rumunjske, te Njemačka, koja je s 24:9 nadigrala domaćina, Bugarsku. Dakle, nepromijenjen je sastav prvog razreda, nitko iz drugog nije uspio izboriti plasman u TOP 8.

U četvrtfinalu igraju Srbija - Crna Gora, pobjednik će u polufinalu na boljeg iz ogleda Mađarska – Njemačka, a pobjednik utakmice Španjolska - Italija će za finale igrati protiv pobjednika Grčka – Hrvatska.

Četvrtfinala su na programu u četvrtak, 5. rujna. Hrvatska i Grčka igraju zadnju utakmicu dana, 20.15 sati po hrvatskom vremenu.

U tri utakmice u skupini Jugaši su postigli 22 od 28 pogodaka Hrvatske, sad u četvrtoj utakmici na EP-u 7 od 14, ukupno 29 od 42 pogotka! Pavlić 17, Šušić 10, te Burđelez 2.

15. rujan 2024 10:58