TenisDUBROVKINJA U RIMU

Ana Konjuh je bila vraški blizu preokreta nakon gubitka prvog seta...

10. svibnja 2023. - 00:20

Ana Konjuh nije uspjela izboriti mjesto u glavnom ždrijebu velikog WTA 1000 turnira u Rimu. Poražena je u zadnjem kolu kvalifikacija od sedme nositeljice, Čehinje Tereze Martincove, 95. igračicae svijeta, nakon sat i 52 minute igre sa 6:4, 2:6 i 6:3.

U izvješćima iz Rima se ističe kako je Konjuh bila na rubu preokreta kad je nakon gubitka prvog seta uvjerljivo osvojila drugu dionicu i breakom došla do vodstva 2:1 u odlučujućem setu. Imala je Konjuh potom i loptu za vodstvo 3:1 u gemovima, ali je Martincova osvojila tri poena zaredom te izjednačila na 2:2, a potom je u iduća tri gema izgubila svega tri poena i došla do vodstva 5:2. U devetom gemu, kad je servirala za pobjedu, Čehinja je iskoristila prvu meč loptu.

Podsjetnik, Ana je finalno kolo kvalifikacija izborila 6:2 i 7:5 pobjedom protiv 21. nositeljice Olge Danilović iz Srbije.

26. travanj 2024 06:13