RukometPRVA HRVATSKA LIGA (Ž) |

UVJERLJIV PORAZ U ZAGREBU PLOČANSKOG PRVOLIGAŠA Nekompletna Dalmatinka nemoćna protiv Lokomotive

24. siječnja 2021. - 08:42

Prejaka je Lokomotiva, u njezinim redovima je nekoliko reprezentativki, a s druge strane Dalmatinka nije bila kompletna. Nedostajale su Renata Vladimir i Anđela Zelić, te je ekipa trenera Ivana Jerkovića doživjela uvjerljiv poraz u Zagrebu u utakmici 10. kola Prve hrvatske lige. Izgubila je sa čak 37:9 igrajući u sastavu: Lara Jurlina, Anđela Domić, Lucija Galov, Nera Cvijanović, Anđela Lovrić, Lana Jarak (1), Iva Bule (1), Karla Jerković (3 obrane), Magdalena Žderić (1), Marija Radoš (1), Josipa Oršulić (2), Iva Žderić (3), Gabrijela Čupić, Ena Tolj, Antonija Krilić i Andrijana Vlatka Jelčić (4 obrane).

Prvo poluvrijeme se pločanska ekipa još dobro i držala (16:7 na poluvremenu za lidera prvenstva), ali u nastavku je domaćio, ekipa izbornika Nenada Šoštarića, bila bolja s 21:2, te je na kraju slavila s 28 pogodaka razlike.

Dalmatinka je s tri pobjede, dva remija i pet poraza na devetom mjestu u konkurenciji četrnaest prvoligaša.

Poredak: 1. Lokomotiva 14 bodova / 8 utakmica, 2. Osijek 14 bodova / 10 utakmica, 3. Umag 14 bodova / 8 utakmica, 4. Podravka Vegeta 12 bodova / 6 utakmica, 5. Split 2010. 11 bodova / 10 utakmica, 6. Bjelovar 10 bodova / 6 utakmica, 7. Dugo Selo '55 10 bodova / 9 utakmica, 8. Murvica 9 bodova / 9 utakmica, 9. Dalmatinka 8 bodova / 10 utakmica, 10. Koka 7 bodova / 9 utakmica, 11. Sesvete 6 bodova / 10 utakmica, 12. Zrinski 5 bodova / 10 utakmica, 13. Sinj 3 boda / 9 utakmica, 14. 1234 Virovitica 1 bod / 10 utakmica.

Idući nastup Dalmatinka ima 3. veljače kad je gost Dugo Selo '55, a tri dana poslije, 6. veljače, ugostit će u svom Domu sportova Zrinski (19 sati)

Reprezentativka Lokomotive Dora Kalaus i Iva Žderić (Dalmatinka) foto: Željko Puhovski/CROPIX
Lokomotiva - Dalmatinka 37:9 foto: Željko Puhovski/CROPIX
Nera Cvijanović (Dalmatina) foto: Željko Puhovski/CROPIX
Josipa Oršulić (Dalmatina) foto: Željko Puhovski/CROPIX
Antonia Čivljak (Lokomotiva) i Josipa Oršulić (Dalmatinka) foto: Željko Puhovski/CROPIX
Lokomotiva - Dalmatinka u zagrebačkom Domu sportova II foto: Željko Puhovski/CROPIX
19. travanj 2024 22:42