RukometDRUGI RAZRED

Raspucao se Petar Bazdan, baš lijep početak nove sezone momčadi trenera Antonia Lončarice i Nikše Bušlje

2. listopada 2023. - 09:25

Lijep početak nove sezone u drugom razredu, južnoj skupini Prve hrvatske lige, Rukometnog kluba Ardiaei. Bio je bolji u gostima od BM 07 32:22. Domaćin je do 22. minute uspjevao izaći iz rezultatskog minusa (izjednačenje na 8:8, prije toga 2:2, 3:3 i 7:7), imao je u dva navrata pogodak viška, 1:0 i 4:3, ali nakon što je s po drugi put Ardiaei stigao do dva pogotka viška (10:8, prethodno je bilo 6:4), nije dozvolio domaćinu novi povratak. U zadnjih petnaestak minuta bio je bolji s 13:5, te je osigurao uvjerljivu pobjedu.

Pod vodstvom Antonia Lončarice i Nikše Bušlje pobjedu na spltskim Gripama ostvario je igrajući u sastavu: Leo Brnin (2), Domagoj Prkačin (2), Teo Putica (4), Petar Jurković, Petar Bazdan (8), Tonči Merhar (4), Paolo Bašica, Luka Morović, Marino Knez (1), Hrvoje Hladilo (1), Josip Milas (1), Ivan Jurić, Dino Sofić (4) i Luka Butorac (5).

Antonio Lončarica, trener Rukometnog kluba Ardiaei

Tonči Vlašić

I u 2. kolu Ardiaei je gost, i to Zameta nakon čega će ugostiti Buzet. Zamet je na startu također bio uspješan u gostima (19:16 pobjeda kod Dubovac Gaza), pobjedu s deset razlike osim sastava iz Župe dubrovačke ostvario je još Hrvatski dragovoljac kod kuće protiv Kozale (26:16). U preostale dvije odigrane utakmice 1. kola Arena Pula – Rovinj 26:31, te Zadar 1954. – Umag 29:28. Odgođena je utakmica Split – Buzet.

01. svibanj 2024 14:48