RukometPRVA HRVATSKA LIGA |

PRVA POBJEDA U GOSTIMA Dalmatinka pogodila u ‘sridu‘, te 2020. zaključila osvojivši 8 od ukupno 18 bodova

9. prosinca 2020. - 20:50
Dok su sve oči uprte prema hrvatskoj reprezentaciji, koja radi čuda na Europskom prvenstvu rukometašica u Danskoj, i dok cijela Hrvatska sad s nestrpljenjem iščekuje početak drugog kruga, njihov novi nastup u četvrtak, 10. prosinca, protiv Rumunjske u drugom krugu, borbu za novu pobjedu koja bi ih dovela na korak do polufinala, rukometašice Sinja i Dalmatinke, kad već nemaju igračice u reprezentaciji, odradile su zaostatak iz 3. kola Prve hrvatske lige.

Slavila je s 24:22 Dalmatinka, ekipa trenera Ivana Jerkovića, koja je ostvarila treću pobjedu, prvu gostujuću, te je s osam bodova (tri pobjede, dva remija i četiri poraza) sad na diobi petog mjesta. Istina, dosta je odgođenih utakmica zbog korone. Dva puta se iz tog razloga odgađala utakmica Sinj – Dalmatinka, većina klubova ima tek odraditi zaostatke, ali učinak Dalmatinke je za svaku pohvalu, pogotovo kad se zna kako u Sinju nije bila kompletna. Nedostajale su Magdalena Žderić i Lana Jarak.

Anđela Zelić, Marija Radoš i Antonija Krilić su pogađale za 3:0 vodstvo Dalmatinke u 4. minuti. Zatim je Renata Vladimir bila strijelac za 4:1 i 5:2. Sinj je na 5:5 izjednačio u 13. minuti, a u 22. minuti je plus četiri za Dalmatinku (Iva Bule je nakon 5:5 postigla tri od novoh pet pogodaka za Dalmatinku, te Anđela Marinović i Anđela Zelić po jedan).

Na odmor je Dalmatinka otišla s prednošću 12:10, u 39. minuti novo izjednačenje domaćih (13:13), ali tri minute poslije je 16:13 za 'Malene', koje su u 48. minuti po drugi put imale plus četiri (15:19). Sinj je do 53. minute nadoknadio zaostatak, te četvrti put izjednačio rezultat (19:19). Opet je nakon toga Dalmatinka 'upalila motor'. Opet je odgovorila s tri pogotka u nizu (dva Renata Vladimir, te Marija Radoš) za 22:19 u 56. minuti. Anđela Zelić pogodila za 23:20 izvanka, s devet metara, u 58. minuti, a potom je Andrijana Vlatka Jelčić upisala novu obranu. Renata Vladimir je šest sekundi prije krajka pogodila za konačnih 24:22.

Dalmatinka je pobjedu u Sinju izborila igrajući u sastavu: Lara Jurina, Lucija Galov, Anđela Lovrić, Renata Vladimir (6), Anđela Sušak, Anđela Zelić (4), Iva Bule (4), Karla Jerković, Marija Radoš (2), Josipa Oršulić (2), Iva Žderić, Gabrijela Čupić, Anđela Marinović (3), Ena Tolj, Antonija Krilić (3) i Andrijana Vlatka Jelčić.

Poredak: 1. Podravka 12 bodova / 6 utakmica, 2. Lokomotiva 12 bodova / 7 utakmica, 3. Bjelovar 10 bodova / 5 utakmica, 4. Osijek 10 bodova / 8 utakmica, 5. Umag 8 bodova / 5 utakmica, 6. Dalmatinka 8 bodova / 9 utakmica, 7. Murvica 7 bodova / 6 utakmica, 8. Koka 6 bodova / 8 utakmica, 9. Split 2010. 6 bodova / 6 utakmica, 10. Dugo Selo '55. 4 boda / 6 utakmica, 11. Sesvete 4 boda / 8 utakmica, 12. Sinj 3 boda / 5 utakmica, 13. Zrinski 3 boda / 7 utakmica, 14. 1234 Virovitica 1 bod / 8 utakmica.

Idući nastup Dalmatinka bi trebala imati 23. siječnja 2021. godine kad je u 10. kolu gost Lokomotive u Zagrebu.
25. travanj 2024 15:19