RukometPRVA HRVATSKA LIGA (Ž) |

PRVA POBJEDA DALMATINKE ‘Malene‘ u zadnjih deset minuta od minus četiri stigle do plus dva i prvog slavlja

8. studenog 2020. - 09:48
Osijek, ekipa iz gornjeg doma, vodio je u 49. minuti utakmice u Pločama s 22:18, u 51. minuti je imao 23:19, a nakon što su 'Malene' izjednačile na 23:23 u 54. minuti, poveo je minutu poslije s 24:23. Međutim, završnica je pripala rukometašicama Dalmatinke: Marija Radoš je 32 sekunde poslije 24. pogotka Osijeka izjednačila na 24:24, Renata Vladimir u 56. minuti dovela Dalmatinku u vodstvo 25:24, a na isteku 57. minute Antonija Krilić svojim sedmim pogotkom zakucala za konačnih 26:24. Nije u preostale tri minute i četiri sekunde bilo pogodaka, te su pločanske rukometašice stigle do prve pobjede u sezoni nakon što su u prethodnih pet utakmica osvojile dva boda (dva remija i tri poraza), a Osijek je upisao treeći poraz (ima tri pobjede).

Prije pogotka Vladimir za 25:24, Dalmatinka je vodila samo jednom, i to sa 4:3 pogotkom Lane Jarak u 9. minuti utakmice. Osijek je tri puta imao plus četiri. Prvi put u 45. minuti kad je poveo s 20:16.

Vrijednu, prvu pobjedu u sezoni 2020./21. Dalmatinka je pod vodstvom Ivana Jerkovića izborila u sastavu: Lara Jurina, Lucija Galov, Nera Cvijanović, Anđela Lovrić, Lana Jarak (5), Renata Vladimir (3), Anđela Zelić (5), Iva Bule, Karla Jerković (4 obrane), Magdalena Žderić (1), Marija Radoš (3), Josipa Oršulić (2), Iva Žderić, Anđela Marinović, Ena Tolj i Antonija Krilić (7). Dalmatinka je realizirala sva četiri sedmerca, Zelić je bila nepogrešiva, a Osijek dva od tri. Jednog je obranila Jerković.

Poredak Prve hrvatske lige rukometašica: 1. Podravka Vegeta 8 bodova / 4 utakmice, 2. Umag 8 bodova / 4 utakmice, 3. Lokomotiva Zagreb 8 bodova / 5 utakmica, 4. Bjelovar 6 bodova / 3 utakmice, 5. Osijek 6 bodocva / 6 utakmica, 6. Koka 6 bodova / 6 utakmica, 7. Murvica 5 bodova / 45 utakmice, 8. Sesvete 4 boda / 6 utakmica, 9. Split 2010. 4 boda / 4 utakmice, 10. Dalmatinka 4 boda / 6 utakmica, 11. Sinj 3 boda / 3 utakmice, 12. Zrinski 3 boda / 5 utakmica, 13. 1234 Virovitica 1 bod / 6 utakmica, 14. Dugo Selo '55 bez boda / 4 utakmice.

U 8. kolu Dalmatinka je 14. studenog gost Splita 2010., u 9. kolu, 18. studenog dočekuje Murvicu, a 21. studenog igra u Sinju zaostalu utakmicu 3. kola protiv Sinja....

26. travanj 2024 06:34