RukometPAKET24 PREMIJER LIGA |

MOSLAVINA SLAVILA U DEBIJU VLADA ŠOLE NA KLUPI RKHM DUBROVNIK Jurković, Jakić, Bevanda i ekipa disali 40 minuta, a zatim nestali

12. rujna 2021. - 19:43
PORAZ RKHM DUBROVNIK KOD KUĆE

RKHM Dubrovnik – Moslavina 23:32 (12:14)

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Suci:

RKHM DUBROVNIK: Raguž, Tomić, Purin, Jurković (9), Krešić (2), Bazdan, Kordić, Bevanda (5), Jakić (6), Morović (5 obrana), Alamat, Kosović, Jurić (1), Burum, Krizmanić.

MOSLAVINA: Kligl (11), Vidoš (2), Vučelić, Kajzogaj, Horvat (5), Lukes (5), Čižmar, Mrkalj (1), Zakić, Slukan, Crnojević (4), Barta, Mihaljević (1), Frdelja, Šušnja (1), Kristić (8 obrana / 2 pogotka).

Isključenja: RKHM Dubrovnik 14 minuta, Moslavina 12 minuta

Sedmerci: RKHM Dubrovnik 3/4, Moslavina 3/3

Početak je bio sjajan. Luka Bevanda, Nedjeljko Jurković, te opet Bevanda, sad iz sedmerca, te je RKHM Dubrovnik vodio sa 3:0. Moslavina je prvi pogodak postigla iz sedmerca nakon pet minuta igre. Bilo je zatim 4:1 i 5:2 za domaćina, ali nakon toga pet pogotka u nizu gostiju, povratnika u najveći rang nakon dvije sezone.

U nastavku s tri pogotka u nizu RKHM Dubrovnik je stigao na pogodak zaostatka (16:17 u 40. minuti) nakon čega je idućih šest minuta domaćina bilo za zaborav. Moslavina je postigla sedam pogodaka za redom, povela s 24:16. Bevanda je prekinuo niz gostiju i post domaćina nakon sedam i pol minuta svojim petim pogotkom, ali vrlo brzo su gosti opet uspjeli zatresti mrežu domaćina...

Legendarni vratar, svjetski prvak i olimpijski pobjednik, a danas trener Vlado Šola svoj je prvenstveni debi na klupi RKHM Dubrovnik počeo s Lukom Morovićem, Antoniom Tomićem, Nedjeljkom Jurkovićem, Mihaelom Krešićem, Lukom Bevandom, Tonijem Jakićem i Ivanom Jurićem.

Moslavina se pojačala uoči sezone, RKHM Dubrovnik još pregovara. Šola ističe: kasno smo počeli s pripreme, te nam za nešto više treba još nekoliko igrača u rotaciji.

Unatoč brojnim greškama, zatim lošoj obrani, domaćin nije imao rješenje za desno krilo Moslavine Karla Kliga, RKHM Dubrovnik je 40 minuta bio 'živ'. Nakon toga je nestao.

Luka Bevanda (RKHM Dubrovnik) je postigao prvi pogodak za RKHM Dubrovnik u sezoni 2021./22. u najvećem rangu, PAKET24 Premijer ligi
Tonči Vlašić
Nedjeljko Jurković (RKHM Dubrovnik) i Alen Šušnja (Moslavina)
Pripremaju se suci, namješta se 'veza' - Zadrani Ante Pavić i Mate Torbarina
Luka Morović, vratar RKHM Dubrovnik
Nedjeljko Jurković (RKHM Dubrovnik)
Toni Jakić (RKHM Dubrovnik)
SEMAFOR

Ostali rezultati 1. kola skupine 'B': Bjelovar – Nexe 21:30, Zamet – Sesvete 30:32, Varaždin 1930. – Trogir (u tijeku).

Raspored 2. kola, subota, 18. rujna: Varaždin 1930. – RKHM Dubrovnik, Trogir – Sesvete, Moslavina – Bjelovar, Nexe – Zamet.

26. travanj 2024 22:55