RukometBITKA ZA OSTANAK U NAJVEĆEM RANGU

Dubrovnik zaustavljen u Samoboru, međutim, susjedi su također upisali poraz, te se Gospino polje još uvijek nada

5. ožujka 2022. - 21:39

Prvi poraz RKHM Dubrovnik u skupini za ostanak u najvećem rangu, i to u Samoboru, od Rudara s 26:24 nakon što je na poluvremenu momčad Renata Čovića imala dva pogotka viška, 13:11.

Dino Bukva je pogodio za 1:0 Dubrovnika, Nedjeljko Jurković za 2:1, a nakon što je domaćin poveo s 4:3, četiri pogotka u nizu Dubrovnika, koji je u šest minuta napravio 6:1 za plus četiri u 14. minuti (9:5).

Početkom nastavka 14:11 za Dubrovnik, koji je u 40. minuti vodio s 18:16. Nakon toga 12 minuta bez pogotka, a domaćin je u tom periodu četiri puta tresao mrežu, te imao 20:18. Najveću prednost Rudar je stekao u predzadnjom minuti kad je vodio s tri pogotka razlike (25:22).

Tri sedmerca nije iskoristio Dubrovnik, dva u prvom, a treći kad je bilo jasno kako bodovi ostaju u dvorani Osnovne škole Rude u Samoboru.

Nedostajao je Toni Jakić, zbog ozljede je ostao u Dubrovniku. Jurković je bio prvi strijelac sa 7 pogodaka, Vlado Raos je postigao šest, Luka Bevanda četiri, Mihael Krešić tri, Bukva dva, te Nikola Đurković i Ivan Jurić po jedan. Branio je Stipe Malenčić, koji je imao devet obrana, koliko i oba vratara domaćih. Rudar je u napadu predvodio Lovro Gaće s 9 pogodaka, te Vid Starčević, koji je postigao pet.

Dubrovnik lovi Umag i Spačvu, Umag je izgubio i treću, Spačva je nakon poraza u Gospinom polju izgubila kod kuće od Moslavine. Dubrovnik ima 3 boda, Umag stoji na 8 bodova, Spačva na 9 bodova.

SEMAFOR LIGE ZA OSTANAK

Ostali rezultati 3. kola: Umag – Bjelovar 16:23, Spačva – Moslavina 31:35, Dubrava – Zamet 25:25, Karlovac – Trogir 32:25.

Poredak: 1. Zamet 15 bodova, 2. Trogir 15 bodova, 3. Bjelovar 13 boodva, 4. Karlovac 12 bodova, 5. Moslavina 12 bodova, 6. Dubrava 12 bodova, 7. Rudar 11 bodova, 8. Spačva 9 bodova, 9. Umag 8 bodova, 10. RKHM Dubrovnik 3 boda.

Raspored 4. kola: Trogir – Umag, Bjelovar – Dubrava, Moslavina – Rudar, Zamet – Spačva, RKHM Dubrovnik – Karlovac.

Dubrovniku sad dolazi Karlovac (ponedjeljak, 14. ožujka) nakon čega ide u Umag. Potom kreće drugi dio, još jednom protiv svih. Redom, Moslavina u Gospinom polju, Spačva u Vinkovcima, Rudar kod kuće, Karlovac u gostima, te Umag kod kuće. U igri je 14 bodova. Dubrovnik je od šest uzeo tri. Dva posljednja, deveti i deseti, ispadaju u niži rang, sedmi i osmi razigravaju za ostanak. Može li Dubrovnik ostaviti iza svojih leđa dva sastava, te razigravati za ostanak?

19. travanj 2024 06:11