RukometPAKET24 PREMIJER LIGA

Dubrovnik dobio Spačvu, slavi prvu pobjedu, tri od četiri boda su na njegovom kontu, te živi nada kako je čudo moguće ostvariti!

27. veljače 2022. - 20:31

Pjesma u Gospinom polju, e to nije viđeno dugo, dugo kad su u pitanju rukometaši Dubrovnika. Dobili su Spačvu s 30:28, upisali prvu pobjedu ove sezone, i to nakon što su kolo prije ispisali povijest – osvojili prvi bod u gostima u najvećem rangu, i to ni manje, ni više nego kod Dubrave, koja je na kraju slavila bod, a ne RKHM Dubrovnik. Naime, Dubrava je izjednačila sa zvukom sirene.

Protiv Spačve je RKHM Dubrovnik bolje otvorio utakmicu, na odmor otišao s četiri pogotka prednosti (17:13), u nastavku imao i sedam pogodaka viška (23:16). Nije uspio sačuvati tu veliku prednost, sastav iz Vinkovaca je vidio svoju priliku, ali mu nije dozvolio domaćin da izađe iz minusa. Kako se slavio samo pogodak Nedjeljka Jurkovića u 58. minuti za 29:26, te Luka Bevande u predzadnjoj minuti za 30:27.

RKHM Dubrovnik - Spačva 30:28
Tonči Vlašić

Kristijan Raguž se istaknuo na vratima u prvih 40 minuta, poslije ga je zamijenio Stipe Malenčić, 208 centimetara visoki vratar, koji je stigao pet do podne, na kraju prijelaznog roka. Raguž devet, a Malenčić tri obrane.

Napad domaćina predvodio je s devet pogodaka Nedjeljko Jurković, zatim Toni Jakić i Dino Bukva su postigli po četiri pogotka, Vlado Raos i Nikola Đurković po tri, Marko Pedić, Mihael Krešić i Luka Bevanda po dva, te Ivan Jurić jedan. U sastavu Dubrovnika su pod vodstvom Renata Čovića, Ante Lagatora bili još Antonio Tomić, Maroje Purin, Petar Kordić, Ivo Kristović, te Antonio Dobroslavić, treći vratar.

RKHM Dubrovnik je krenuo od nule u Ligu za ostanak, nakon prva dva kola ima tri boda, Umag je i dalje na osam bodova koliko je prenio iz prvog dijela sezone, Rudar i Spačva imaju po devet, Moslavina i Karlovac po deset, Bjelovar i Dubrava dijele treće mjesto s po jedanaest bodova, vodi Trogir s petnaest, dok je drugi Zamet s četrnaest bodova. Još je 16 bodova u igri.

U 3. kolu RKHM Dubrovnik je gost Rudara, potom dolazi u Gospino polje Karlovac, pa ide Umagu...

Naraslo je samopouzdanje dubrovačkog premijerligaša. Nakon prva dva kola živi nada kako su čuda moguća, kako može ostaviti iza svojih leđa najmanje dva sastava.

Slavlje RKHM Dubrovnik nakon pobjede protiv Spačve 30:28