RukometSLAVLJE NA MLJEKARI

Ardiaei iskoristio priliku, slavi povijesni uspjeh, župski ‘ratnici‘ su među 16 najboljih u najmasovnijem klupskom natjecanju, Kupu Hrvatske!

15. prosinca 2022. - 21:27

Priliku su dobili, ždrijeb im je poslao u Župu dubrovačku suparnika iz njihove lige, drugoligaša, poznanika, Hrvatski dragovoljac, a ne jednog od dvojice premijerligaša, Metković Mehaniku ili Trogir. I kad je bilo tako, Ardiaei je učinio sve kako bi priliku iskoristio. Spremao se, dobro se spremio, te je na kraju uspio u toj svojoj veliko želji. Dobio je na Mljekari utakmicu s 29:26, otišao korak dalje nego prošle sezone, nije zaustavljen na korak od završnice Kupa Hrvatske, te slavi povijesni uspjeh.

Ardiaei je plasmanom među dva najbolja u regiji izborio mjesto među 16 najboljih u najmasovnijem klupskom natjecanju. Evo ga sad u društvu najboljih, odabranom društvu, gdje su PPD Zagreb, Nexe, te ostali najbolji.

Rudolf Ćužić i Teo Putica su otvorili pogocima utakmicu polufinala Kupa Hrvatske - regija Jug. Nakon prvog pogotka gostiju (2:1), opet su isti pogađali istim redom, a kako su se na njih nadovezali Petar Bazdan i Ado Ćustović, Ardiaei je nakon 10. minuta igre imao već osjetnu prednost (6:1). U 13. minuti je plus 6 (8:2), u 23. minuti plus 7 (13:6). Nakon 15:9 na poluvremenu, Hrvatski dragovoljac je zaprijetio u nastavku. U 36. minuti je na samo dva zaostatka (16:14), kao i u 37. minuti (17:15), 38. minuti (18:16), te 40. minuti (19:17). Iako je u 40. minuti s dva pogotka Ardiaei otišao na plus 4 (21:17), gost je u 43. minuti na samo pogodak zaostatka (21:20), isti razmak je bio i u 46. minuti (22:21 i 23:22), te u 50. minuti (24:23), ali kad su Petar Bazdan i Maro Peručić pogodili za 26:23, znao je odbiti novi napad Hrvatskog dragovoljca.

Ardiaei je najveći uspjeh u kupu izborio igrajući u sastavu: Luka Morović, Leo Brnin (2), Domagoj Prkačin, Teo Putica (5), Rudolf Ćužić (6), Petar Bazdan (4), Pero Kosović (1), Ado Ćustović (3), Marinko Ševo, Marino Knez (3), Hrvoje Hladilo, Ivan Jurić (1), Maro Peručić (4), Antonio Tomić, Maroje Purin i Matija Gabrieri.

Antonio Lončarica je skupa s ostalima pripremio utakmicu, ali kako je bio spriječen voditi momčad, ovaj put su s klupe dirigirali Maro Dabelić i Hrvoje Lončarica.

Ardiaei slavi vrijednu pobjedu, treću u nizu u Kupu Hrvatske - regija jug, koja mu je osigurala mjesto u ždrijebu završnice Kupa Hrvatske.

02. svibanj 2024 09:34