NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Župa zaustavila Konavljanin, otvorio se šampanjac na Gnjilama, Slaven je kolo prije kraja osvojio naslov jesenskog prvaka!

26. studenog 2022. - 16:58
Ovako je bilo lani 7. listopada u 7. kolu: Konavljanin - Slaven 1:4 (radost Slavena, Ivo Mostahinić je strjelac).Tonči Vlašić/

10. KOLO

Subota, 26. studenog, Vela Luka: Hajduk 1932. – Žrnovo 3:1, Čibača: Župa dubrovačka – Konavljanin 1:0, Komin: Gusar – Sokol 1:1, Potomje: Orebić – ONK Metković 1:1, Gabrile: Croatia – Maestral 4:0, Gruda: Slaven – Jadran 1929. 3:1

1. Slaven 25 bodova, 2. Konavljanin 21 bod, 3. Croatia 18 bodova, 4. ONK Metković 17 bodova, 3. Maestral 16 bodova, 6. Gusar 13 bodova, 7. Orebić 13 bodova, 8. Župa dubrovačka 11 bodova, 9. Hajduk 1932. 11 bodova, 10. Sokol 7 bodova, 11. Jadran 1929. 7 bodova, 12. Žrnovo 7 bodova

Momčad iz Dubravke je osvojila 9 bodova, ali je zbog neodigrane utakmice u Metkoviću kažnjena prvo oduzimanjem 5 bodova, a potom je kazna ublažena na 2 oduzeta boda.

Matej Perić je u zadnjim trenucima prvog poluvremena pogodio za 1:0 vodstvo Župe dubrovačke na Taranteli protiv Konavljanina. Bio je to jedini pogodak, domaćin je stigao do svoje treće pobjede, a sastav sa Šupjake upisao treći poraz, drugi u zadnja tri kola. Prije 13 dana je izgubio kod Hajduka 1932. istim rezultatom, a do te utakmice 8. kola držao je vrh zahvaljujući boljoj pogodak razlici od bodovno poravnatog Slavena

Kako je u zadnja tri kola Slaven uzeo sedam od devet bodova, slavi. Ima četiri boda više od najvećeg rivala kolo prije kraja prvog dijela. Gnjile su osvojile jesenski dio. Pitanje je samo s kojom će bodovnom prednošću dočekati proljeće. Sad je ona četiri boda.

Na Gnjilama je bilo sve u znaku broja deset. U 10. kolu prvi strijelac u 3:1 pobjedi protiv Jadrana1929. iz Smokvice bio je igra u dresu s brojem 10 - Paulo Vukić. Pogađao je u 53. minuti za 2:0, a u 75. minuti je potpisao konačni rezultat. Vodstvo Slavenu donio je pogotkom u 17. minuti s bijele točke Ivo Mostahinić, kojem je to deseti ovosezonski pogodak. Prvi je topnik Prve ŽNL.

Za Jadran 1929. pogodio je Antonio Pecotić u 69. minuti.

Unatoč četiri boda zaostatka, Konavljanin ima najbolju obranu lige. Primio je samo četiri pogotka. Po jedan kod Hajduka 1932. i Župe dubrovačke, a dva u 3. kolu kad je bio gost Slavena (0:2). Uglavnom, izgubio je svaki put kad nije postigao pogodak, a to se dogodilo svaki put kad je primio najmanje jedan.

Sokol nije više zadnji, uzeo je bod Gusaru, ne u Kominu. Igralo se u Pločama. Gusar je poveo pogotkom Ivana Popovića iz kaznenog udarca u 65. minuti, a 20 minuta poslije, a pet prije kraja utakmice izjednačio je Baldo Cicijelj. Gusar je bodovno izjednačen s Orebićem, te je ispred. Sokol se bodovno izjednačio s Jadranom 1929. i Žrnovom, te ih je preskočio zahvaljujući boljoj pogodak razlici. Popović je s osma pogodaka drugi strijelac lige, a treći sa sedam pogodaka Josip Zadro iz Konavljanina.

U Potomju je ONK Metković vodio protiv Orebića od 44. minute pogotkom Andreja Vidačkovića. Blago Roso je u 87. minuti donio bod ‘kapetanima‘, koji u 23. minuti nisu realizirali kazneni udarac.

U Gabrilima Croatija je nadigrala Maestrala. Tin Vidak je u završnici prvog poluvremena, u nepune tri minute dva puta pogodio, u 40. i 42. minuti za 2:0, već početkom nastavka Luka Perak je bio strijelac za 3:0, a uspjeh domaćina potvrdio Domagoj Ljubišić u 80. minuti.

Hajduk 1932. je na svom terenu dobio otočki ogled protiv Žrnova. Za najzapadniju momčad Korčule pogađali su Hrvoje Gugić u 15., Ivan Šeparović u 32. i Boris Tulić u 36. minuti iz kaznenog udarca, a za najistočniju Marin Milina u 69. minuti.

ZADNJE KOLO

11. koo, nedjelja, 4. prosinca, Smokvica: Jadran 1929. – Hajduk 1932., Krvavac: Maestral – Slaven, Metković: ONK Metković – Croatia, Dubravka: Sokol – Orebić, Čilipi: Konavljanin – Gusar, Žrnovo: Žrnovo – Župa dubrovačka.

27. travanj 2024 05:33