NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Sokol poletio nakon četiri kola bez pobjede, Zadro riješio derbi, Slavenov preokret u nastavku, raspucala se Župa dubrovačka!

21. travnja 2024. - 21:19

17. KOLO

Nedjelja, 21. travnja, Čibača: Župa dubrovačka - Jadran Smokvica 6:0, Orebić: Orebić - Slaven 1:2, Blato: BŠK Zmaj - Žrnovo 4:0, Dubravka: Sokol - Maestral 4:0, Čilipi: Konavljanin - ONK Metković 2:0, Ploče: Gusar - Croatia 2:2.

1. Sokol 34 boda (37:17), 2. Konavljanin 33 boda (36:14), 3. Župa dubrovačka 32 boda (44:20), 4. Slaven 30 bodova (42:15), 5. ONK Metković 29 bodova (23:19), 6. Croatia 23 boda (37:30), 7. Jadran 23 boda (19:35), 8. Gusar 22 boda (24:25), 9. BŠK Zmaj 22 boda (21:27), 10. Orebić 16 bodova (20:52), 11. Maestral 14 bodova (16:42), 12. Žrnovo 12 bodova (17:40).

Josip Zadro je u derbiju kola postigao oba pogotka za Konavljanin na Šupjaci protiv ONK Metković, kojeg je preskočio Slaven, te je sastav s Gnjila sad četvrti, a metkovski ‘crveno bijeli‘ su peti. Slaven, atualni prvak, bio je uspješan u Orebiću protiv istoimenog domaćina. Momčad Zorana Sliškovića je povela u 41. minuti pogotkom Elmedina Alića, a u nastavku Bruno Berković je izjednačio uz 55., a Đuro Trković pogodio za pobjedu u 81. minuti.

Sokol je lider. Ostvario je nakon četiri kola bez pobjede uvjerljiv uspjeh, i to kod kuće protiv Maestrala. Tri puta je maestralan bio Leo Pušić, a jednom Zoran Glavinić. Prvi pogodak Sokol je postigao u 52., a četvrti u 77. minuti.

I Župa dubrovačka nije dozvolila da mu ‘zeleni‘ pobjegnu, a ona je ostvarila najuvjerljiviju pobjedu kola. Kod kuće je sa 6:0 dobila Jadran. Karlo Buhać je dva puta pogodio u prvom poluvremenu, prvo u 10., a zatim iz kaznenog udarca u 19. minuti, a u nastavku za momčad trenera Deana Delevskog strijelci su bili Viktor Lekaj, Matej Perić, Kristijan Prkut i Stijepo Delija, po minutama, 47., 51., 57. i 68.

Sastav iz Smokvice je od 55. minute igrao s desetoricom (Dean Borovčanin u istoj minuti, dva žuta).

Kao i Sokol, tako je i BŠK Zmaj ispratio kući gosta s četiri lopte u mreži (Jakov Marinović, Jakov Protić, Nikolasa Kunjašić i Marin Tomas pogađali su mrežu Žrnova). Jedina utakmica bez pobjednikia odigrana je u Pločama gdje su Gusar i Croatija odigrali 2:2. Gosti su pogocima Domagoja Ljubišića vodili 2:0 (7. i 11. minuta), Kominjani su preko Petra Krndelja u 22. minuti prepolovili zaostatak, a u 48. minuti izjednačili pogotkom Luciana Lovrića

18. KOLO

Nedjelja, 28. travnja, Smokvica: Jadran – Konavljanin, Metković: ONK Metković – Sokol, Krvavac: Maestral – BŠK Zmaj, Žrnovo: Žrnovo – Orebić, Gruda: Slaven – Gusar, Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka.

21. travanj 2024 21:20