NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Žrnovo nije uspjelo donijeti slavlje Slavenu, ONK Metković jesen zaključio za pet, te se opet slavi na Štruvinu

12. prosinca 2021. - 16:21

ONK Metković je jesen zaključio za pet, dobio zaostatak iz 8. kola protiv Žrnova s 5:0, preskočio tim uspjehom na tablici do danas vodeći Slaven, koji je svoj zadatak u prvom dijelu prvenstva već bio odradio, te se sastav sa Štruvina i ove godine može pohvaliti kako je jesenski prvak.

Duje Medak je u 33. minuti prvi svladao Matu Batinovića na vratima Žrnova, zatim je Stipan Marević opet postigao dva pogotka, kao i u prethodnoj utakmici na istom mjestu, pomoćnom terenu Nogometnog kluba Jadran Luka Ploče s umjetnom travom. Marević je postigao oba pogotka u 'gostujućoj' 2:0 pobjedi prije sedam dana protiv Gusara, a sad drugi i treći u 'domaćoj' pobjedi na Jadranovu protiv Žrnova u zaostaloj utakmici, ukupno sedam pogodaka ove jeseni. Kiša, loše vremenske prilike učinile su da se u Kominu prije sedam dana, te danas u Metkoviću nije moglo igrati, već u Pločama.

ONK Metković je u 44. minuti stigao do 2:0, a u 52. minuti do 3:0. Dvije minute poslije drugog pogotka Marevića metkovski 'crveno bijeli' su čestitali na pogotku Roku Brečiću, a na kraju, u 85. minuti, nakon što je pogodio za konačnih 5:0, 20-godišnjem Ivanu Žiliću.

Na kraju prošle sezone ONK Metković je osvojio naslov pobjednika Prve ŽNL, te je igrao u kvalifikacijama za Treću HNL - jug (slavlje na terenu i na tribinama metkovskih 'crveno bijelih' nakon posljednjeg kola sezone 2020./21.)
Tonči Vlašić

POGLEDAJTE POREDAK

1. ONK Metković 26 bodova (26:5), 2. Slaven 24 boda (23:8), 3. Croatia 19 bodova (24:14), 4. Orebić (utakmica manje) 18 bodova (17:13), 5. Konavljanin 16 bodova (19:19), 6. Sokol 15 bodova (18:17), 7. Župa dubrovačka 15 bodova (16:16), 8. Gusar (utakmica manje, kažnjen oduzimanjem dva boda) 15 bodova (15:15), 9. Jadran Smokvica (utakmica manje) 12 bodova (15:17), 10. Žrnovo (utakmica manje) 10 bodova (12:21), 11. BŠK Zmaj 7 bodova (17:24), 12. Maestral 3 boda (11:44).

Još se imaju odigrati dvije zaostale utakmice, i to 7. kola, Komin: Gusar – Orebić, te 11. kola, Žrnovo: Žrnovo – Jadran Smokvica.

U prvom dijelu, u Metkoviću: ONK Metković - Slaven 1:1.

ONK Metković je ostvario najviše pobjeda ove jeseni u jedanaest nastupa (8), on i Slaven su izgubili samo po jednu utakmicu (ONK Metković s 2:1 u Čilipima od Konavljanina, Slaven u Kominu od Gusara 1:0), zatim je sastav trenera Tomislava Plećaša postigao najviše pogodaka (29), a primio najmanje (5).