NogometČETVRTI RANG

Varnica na Lapadu, Popić u Makarskoj, a u Stanovima tko će, ako neće svoj svome, i to je kad pogodio!

2. ožujka 2024. - 17:45

17. KOLO

Vodice: Vodice – Zagora 0:2, Split: RNK Split – Uskok (u tijeku, od 16.30 sati), Zadar: Zadar – Neretva 3:2, Posedarje: Hrvatski vitez – Sloga Mravince 3:0, Makarska: HRNK Zmaj – Neretvanac 0:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – GOŠK (KG) 0:1, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Junak 1:0, odgođeno Omiš – Kamen.

Poredak: 1. Zadar 38 bodova, 2. Zagora 35 bodova, 3. Primorac (BNM) 32 boda, 4. Junak 31 bod, 5. GOŠK (KG) 31 bod, 6. Hrvatski vitez 30 bodova, 7. Omiš (utakmica manje) 26 bodova, 8. Uskok (utakmica manje) 23 boda, 9. Sloga 22 boda, 10. Neretva 20 bodova, 11. Neretvanac 19 bodova, 12. Vodice 18 bodova,  13. Kamen (utakmica manje) 15 bodova, 14. HRNK Zmaj 12 bodova, 15. RNK Split (utakmica manje) 12 bodova, 16. GOŠK Dubrovnik 1919. 9 bodova.

David Varnica je rastužio Lapad, ostavio GOŠK Dubrovnik 1919. praznih ruku u oba ogleda ove sezone protiv GOŠK-a iz Kaštel Gomilice. U Kaštel Gomilici je bilo iz dubrovačkog kuta 0:4, a sad 0:1. Varnica je pogodio u 19. minuti, odbijanac nakon obrane Dada Kristića zakucao je u mrežu. Bio je to jedini pogodak u utakmici 17. kola.

Dubrovački sastav je ovog proljeća upravo takav kakav je bio u oba ogleda protiv imenjaka iz Kaštel Gomilice. Prvo 0:4 u gostima, poražen je na startu proljetnog dijela od Sloge u Mravincima, i sad praznih ruku u prvom domaćem nastupu u drugom dijelu sezone. Poraz 0:1. Neće valjda u drugom dijelu biti repriza prvog? Ne zaboravlja se kako je sezona otvorena sa šest poraza, kako je prva pobjeda upisana tek u 12. kolu…

POSLIJE SLIKOVNICA S UTAKMICE GOŠK DUBROVNIK 1919. - GOŠK KAŠTEL GOMILICA

Razlika je što se u sezonu krenulo s dječjim vrtićem, a sad bi trebala biti druga priča, ističu u dubrovačkom klubu, pogotovo nakon zimskog prijelaznog roka.

I dok se čeka buđenje Lapada, Neretvanac, koji je ove sezone dobio samo jednu utakmicu kod kuće, koji je na svojoj Podvornici izgubio 13 bodova, slavi treću gostujuću. ‘Plava makinja‘ je s 1:0 dobila u Makarskoj Zmaja, i to pogotkom Maria Popića u 65. minuti. Neretvanac je u srijedu odigrao 0:0 protiv Primorca iz Biograda na Moru, sad ovih 1:0 kod izravnog suparnika GOŠK Dubrovnik 1919. u borbi za ostanak.

Neretva je na startu proljeća dobila 2:1 Hrvatski dragovoljac kod kuće, a sad je poražena kod lidera, Zadra, i to u sudačkoj nadoknadi utakmice s 3:2. Vodila je 1:0 (Antonio Raguž u 45. minuti), pa 2:1 (Fran Ćavar u 57. minuti)…  Zadrani su na 1:1 izjednačili u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena (Bruno Grgić), na 2:2 u 77. minuti (Domagoj Muić), a do pobjede stigli pogotkom Metkovca Mihovila Šutala u trećoj minuti dodatka. Šutalo je do 2017. igrao za metkovske ‘plavo bijele‘...

18. KOLO

Unešić: Zagora – Primorac (BNM), Sinj: Junak – HRNK Zmaj, Opuzen: Neretvanac – GOŠK Dubrovnik 1919., Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – Hrvatski vitez, Mravince:  Sloga – Zadar, Metković: Neretva – Omiš, Ivanbegovina: Kamen – RNK Split, Klis: Uskok – Vodice.

06. svibanj 2024 13:10