NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Sokol (Hrvo)je Kralj i nakon 6. kola, prate ga zadnji prvaci, aktualni se raspucao - 18 komada u zadnje tri utakmice!

29. listopada 2023. - 16:40

6. KOLO

Nedjelja, 29. listopada, Smokvica: Jadran – Župa dubrovačka 1:0, Gabrile: Croatia – Gusar 6:2, Gruda: Slaven – Orebić 9:0, Žrnovo: Žrnovo – BŠK Zmaj 0:2, Krvavac: Maestral – Sokol 1:4, Metković: ONK Metković – Konavljanin 2:0.

Poredak: 1. Sokol 15 bodova (17:7), 2. Slaven 13 bodova (22:3), 3. ONK Metković 13 bodova (13:6), 4. Croatia 12 bodova (17:13),  5. Jadran Smokvica 12 bodova (10:8), 6. BŠK Zmaj 9 bodova (9:13), 7. Župa dubrovačka 7 bodova (15:9), 8. Konavljanin 7 bodova (11:9), 9. Maestral 6 bodova (4:17), 10. Žrnovo 4 boda (10:13), 11. Gusar 4 boda (7:12), 12. Orebić 3 boda (7:30).

Maestralan je bio Sokol u Krvavcu, svladao je s 4:1 domaći Maestral, te ostao na vrhu Prve županijske lige. Abel Kalfić nije realizirao kazneni udarac u 5. minuti, ali je pogodio iz igre u 18. minuti. Sokol je izjednačio u 43. minuti pogotkom Ivice Obada, a u nastavku prvo dva puta Leo Pušić, u 55. i 71. minuti, a nakon toga Baldo Cicijelj u 73. minuti za konačnih plus tri i nova tri boda.

Pet pobjeda i jedan poraz ima Sokol, kojem je ovo druga pobjeda u gostima. Prvu je sastav trenera Hrvoja Kralja izborio kod Župe dubrovačke, potom je poražen na drugom gostovanju kod Slavena, i sad pobjeda u Krvavcu, a kod kuće bez greške – Gusar, Croatia i Žrnovo.

Kući pjevajući otišao je i BŠK Zmaj, koji se radovao kod Žrnova, kojem je ovo treći poraz kod kuće u četiri utakmice. Prije Blaćana to su uspjeli Jadran Smokvica i Konavljanin, ali ne i Maestral. U gostima Žrnovo bod kod ONK Metković (dva je izgubio primivši pogodak u 90. minuti), te poraz u Dubravci. BŠK Zmaj tri pobjede i tri poraza, kod kuće nakon dvije pobjede (Orebić i Župa dubrovačka) – poraz (Slaven), u gostima nakon dva poraza (Gusar i Croatia) – pobjeda.  Jakov Marinović je postigao oba pogotka u Žrnovu, prvi u 4., a drugi u 77. minuti.

U Smokvici jedan, ali tri boda vrijedan pogodak, a postigao ga je domaćin. Jadran je svladao Župu dubrovačku, te je stigao do četvrte pobjede (Žrnovo u gostima, Orebić, Gusar i sad Župa dubrovačka kod kuće). Ima dva poraza (Maestral i ONK Metković u gostima). Mate Bilić je bio strijelac za četvrtu pobjedu. Pogodio je u 62. minuti. Župa dubrovačka dvije pobjede, neodlučan rezultat i sad treći poraz.

Na Gnjilama Slaven je bio bez milosti protiv Orebića – 9:0. Redom, Paulo Opušić je pogađao u 11., 35. i 52. minuti, Bruno Berković u 13., Ivo Mostahinić u 25., Paulo Vukić u 32. i 74., Jurica Ivanković u 85. i Karlo Čupić u 86. minuti. U zadnja tri kola – tri pobjede aktualnog prvaka uz pogodak razliku 18:0 (Sokol doma 3:0, BŠK Zmaj u gostima 6:0 i sad Orebić doma 9:0). Četvrta pobjeda Slavena, kod kuće je dobio sve tri (ONK Metković, Sokol i Orebić – 14:0), u gostima, redom - poraz (Maestral), neodlučan rezultat (Konavljanin) i sad pobjeda (BŠK Zmaj). Orebić je dobio Gusara, a ostalih pet je izgubio (BŠK Zmaj, Jadran Smokvica, Župa dubrovačka, Croatia i Slaven). Primio je u šest utakmica 30 pogodaka.

Na Štruvinu ONK Metković – Konavljanin 2:0. Ivan Šutalo u 67. i Marin Kozina u 88. minuti su donijeli treću pobjedu u nizu prvaku 2021. i 2022. godine (Maestral i Jadran Smokvica), a četvrtu ukupno (Croatia). Metkovski ‘crveno bijeli’ imaju još jedan remi (Žrnovo) i jedan poraz (Slaven). Konavljanin? Dvije pobjede (Žrnovo u gostima i Maestral kod kuće), neodlučan rezultat (Slaven kod kuće) i tri poraza (Župa dubrovačka kod kuće, Croatia u gostima i sad u Metkoviću).

Pogodak manje nego na Gnjilama viđen je na Svetom Martinu gdje je Croatia sa 6:2 dobila Gusar. Strijelci: Lukša Monković u 10. i 28., Domagoj Ljubišić u 20. i 61., Antonio Smrdelj u 24. i Vlaho Grbešić u 73. minuti iz kaznenog udarca, a za goste Ivan Herceg u 16. i Karlo Međugorac u 45. minuti iz kaznenog udarca. Momčad trenera Josipa Papića je nanizala tri pobjede, a svako kolo je za pogodak uspješnija u napadu (BŠK Zmaj kod kuće 4:0, Orebić u gostima 5:4, te sad Gusar kod kuće 6:2). Zbog drugog žutog u 57. minuti isključen je domaći igrač, Pero Ševo.

7. KOLO

Nedjelja, 5. studenog, Dubravka: Sokol - ONK Metković, Čibača: Župa dubrovačka - Croatia, Čilipi: Konavljanin - Jadran Smokvica, Komin: Gusar - Slaven, Kuna: Orebić - Žrnovo, Blato: BŠK Zmaj - Maestral.

27. srpanj 2024 06:00