NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Samo jedna pobjeda domaćina - nakon tri godine ONK Metković stigao na Tarantelu, a kapetan Župe dubrovačke zaboravio kako je tad bilo

10. travnja 2022. - 20:58

SAMO GUSAR USPJEŠAN KOD KUĆE

Rezultati 17, kola, nedjelja, 10. travnja, Komin: Gusar – Jadran 1929. 2:0, Dubravka: Sokol – Orebić 1:1, Čilipi: Konavljanin – Maestral 0:1, Žrnovo: Žrnovo – Slaven 0:1, Blato: BŠK Zmaj – Croatia 2:2, Čibača: Župa dubrovačka – ONK Metković 0:2.

1. ONK Metković 42 boda (39:7), 2. Slaven 34 boda (30:13), 3. Gusar (oduzeta dva boda) 31 bod (28:20), 4. Konavljanin 28 bodova (33:23), 5. Orebić 25 bodova (25:25), 6. Croatia 24 boda (28:20), 7. Sokol 22 boda (26:29), 8. Župa dubrovačka 21 bod (21:28), 9. Žrnovo 18 bodova (22:35), 10. Maestral 18 bodova (21:49), 11. Jadran 1929. Smokvica 17 bodova (19:29), 12. BŠK Zmaj 8 bodova (23:37).

ONK Metković već razmišlja kako proslaviti naslov, te kako će i ove godine igrati za korak naprijed. Prošle godine nije uspio u kvalifikacijama za veći rang, Zadar ga je zaustavio na putu u južnu skupinu Treće hrvatske lige, istina, nije bio nitko na Štruvinu  'lud' za većim rangom, ali sad kad se slaže Jedinstvena Treća liga, kad će ova Treća postati Četvrta, a Prva županijska liga biti peti rang, e sad metkovski 'crveno bijeli' ne žele korak natrag, žele i dalje biti četvrtoligaši.

U 17. kolu su ostvarili novu pobjedu. Bili su u Čibači gosti Župe dubrovačke, koja je imala kazneni udarac za izjednačiti na 1:1, ali Velimir Kajba, igrač/trener, nije pogodio, točnije, opet je junak lidera bio vratar Božo Medić. ONK Metković je pogađao prije nego je Medić obranio kazneni udarac, ali i nakon toga. Točnije, Marko Manenica je bio strijelac za 1:0 u 22. minuti, dvoboj Kajbe i Medića je bio u 27. minuti, a Duje Medak je pogodio u 72. minuti za konačnih 2:0.

Zanimljivo, što zbog korone, što zbog radova na igralištu Župe dubrovačke, ONK Metković nije bio u Čibači tri godine, a kad je bio 22. travnja 2019. godine tad je također Župa dubrovačka imala penal protiv njega, i tad je tukao Kajba, ali je i tad obranio vratar ONK Metković. Istaknuo se Ivan Šiljeg. I tad su postignuta dva pogotka, ali po jedan na svakoj strani - 1:1 (Viktor Lekaj za Župu dubrovačku, a Josip Mioč za ONK Metković).

Prva ŽNL, 17. kolo, Čibača: Župa dubrovačka - ONK Metković 0:2

Tonči Vlašić

Inače, u posljednjem 22. kolu, koje se igra u nedjelju, 15. svibnja, Gusar stiže na Štruvino.

Prvi pratitelj lidera, Slaven, također je bio uspješan u gostima, sva tri boda je izborio u Žrnovu protiv istoimenog domaćina, a za to mu je bio dovoljan jedan pogodak, koji je postigao Paulo Opušić u 80. minuti. Tako je i dalje prednost Metkovaca osam bodova u odnosu na Gnjile, plus su bolji u međusobnim ogledima.

BŠK Zmaj je prekinuo niz od sedam poraza, osvojio bod, i to kod kuće protiv Croatije. Poveo je 2:0, Frank Žanetić u 58. i Jakov Marinović u 61. minuti su bili strijelci, ali momčad iz Gabrila je uspjela izjednačiti (Domagoj Ljubišić je u 63. minuti postigao prvi pogodak, a Tin Vidak u 88. minuti drugi). Croatija je do izjednačenja stigla s desetoricom jer je Luka Perak dobio drugi žuti karton u 63. minuti.

Bez pobjednika je bilo i u Dubravci: Sokol – Orebić 1:1. Poveo je domaćin pogotkom Nikše Dragića u 14. minuti, početkom nastavka, u 47. minuti, Orebić je izjednačio pogotkom Ante Ninčevića.

Jedini domaćin koji je slavio u ovom kolu je Gusar, koji je s 2:0 dobio Jadran iz Smokvice. Martin Šuman je bio strijelac u 11. minuti, a Ivan Popović u 80. minuti, te su 'žuti' sad treći.

Maestral je maestralan u nastavku prvenstva, imao je tri boda na kraju prvog dijela, a u nastavku je izgubio samo tri, dobio pet od šest utakmica, začelje je odavno prepustio, na njemu je sad BŠK Zmaj, a sad je preskočio i Jadran iz Smokvice, te se izjednačio bodovno sa Žrnovom. Nikita Primorac je rastužio pogotkom Konavljanin usred Čilipa. Pogodak vrijedan tri boda 'narančasti' su na Šupjaci postigli u 84. minuti.