NogometŽUPANIJSKI PRVOLIGAŠI ODIGRALI 7. KOLO

Prvo poluvrijeme derbija u Čilipima Pero Opušić - Paulo Opušić 1:1, a u nastavku uragan Slavena

7. studenog 2021. - 15:55

Slaven je odnio sva tri boda iz Čilipa, Konavljanin je upisao prvi poraz kod kuće, a drugi ove sezone. Silno je želio zaustaviti najvećeg rivala, nije uspio. Slaven je i dalje bez poraza, dobio je šest od sedam utakmica ove sezone.

Više od 500 gledatelja na Šupjaci. Prvo poluvrijeme 1:1 u kojem je prvo za Slaven pogodio mlađi Opušić, Paulo, prvi strijelac lige, a izjednačio stariji Opušić, Pero, koji je prvi put krenuo od prve minute i postigao prvi pogodak ove sezone.

Slaven je u prvom poluvremenu imao više prilika, trebao je imati osjetnije vodstvo, a početkom nastavka je trebao biti u minusu, međutim, nije uspio Konavljanin doći do vodećeg pogotka. Nakon toga je opet Slaven zagospodario Šupjakom. Sad nije griješio u napadu. S nova tri pogotka ostvario je uvjerljiv uspjeh, Ivo Mostahinić je pogađao za 2:1 i 3:1, a Gojko Korać za 4:1, te slavi Antun Bušković i njegova ekipa. Zasluženo.

Konavljanin - Slaven
Tonči Vlašić

Slaven je sad ostao sam na vrhu tablice budući ONK Metković nije uspio osvojiti sva tri boda u Blatu. Primili su metkovski 'crveno bijeli' drugi pogodak ove sezone, te su opet ostali bez punog plijena. Sa Slavenom su kod kuće odigrali 1:1, a sad na Zlinju s BŠK Zmaj 1:1. Toni Šeparović je doveo blatske 'crvene' u vodstvo u 29. minuti, a ONK Metković je izjednačio dvije minute poslije iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Roko Brečić.

U Žrnovu je Croatija uzela sva tri boda. Imala je dva kaznena udarca, realizirala je jedan, i to Vlaho Grbešić u 80. minuti.

U Čibači Župa dubrovačka je s 3:0 bila uspješnija od Jadrana iz Smokvice. Viktor Lekaj je pogodio u 29., Antonio Lipotić u 38., a Velimir Kajba u 47. minuti iz kaznenog udarca.

U Dubravci Sokol je ostvario najuvjerljiviju pobjedu kola. S 5:0 je nadigrao Maestrala, te stigao na četvrto mjesto. Nikša Dragić je postigao prva dva pogotka za domaćina, prvog u 23., a drugog u 52. minuti. Luka Fiorović je u 56. minuti bio strijelac za 3:0, Mateo Miladin u 60. minuti za 4:0, a Petar Kolić u 89. minuti za konačnih 5:0.

Nedjelja, 7. studenog, Čibača: Župa dubrovačka – Jadran Smokvica 3:0, Blato: BŠK Zmaj – ONK Metković 1:1, Žrnovo: Žrnovo – Croatia 0:1, Čilipi: Konavljanin – Slaven 1:4, Dubravka: Sokol – Maestral 5:0, Komin: Gusar – Orebić (odgođeno zbog poplavljenog terena).

POGLEDAJTE POREDAK

1. Slaven 19 bodova (20:6), 2. ONK Metković 17 bodova (17:2), 3. Croatia 15 bodova (22:11), 4. Sokol 11 bodova (15:11), 5. Gusar (utakmica manje) 10 bodova (11:12), 6. Župa dubrovačka 9 bodova (10:11), 7. Jadran 1929. 9 bodova (11:14), 8. Orebić (utakmica manje) 8 bodova (10:10), 9. Konavljanin 7 bodova (11:14), 10. Žrnovo 4 boda (7:16), 11. BŠK Zmaj 4 boda (11:15), 12. Maestral 3 boda (8:31).

SOKOL NA GRUDI, KONAVLJANIN U GABRILIMA

Raspored 8. kola, Smokvica: Jadran – Orebić, Krvavac: Maestral – Gusar, Gruda: Slaven – Sokol, Gabrili: Croatia – Konavljanin, Metković: ONK Metković – Žrnovo, Čibača: Župa dubrovačka – BŠK Zmaj.

25. travanj 2024 01:49