NogometHALO TURSKA!

Posjed lopte Umraniyespor – Istanbulspor 70:30, Tomislav Glumac: ‘Koja utakmica, ali to je nogomet. Negdje gdje smo uzeli bodove...‘

15. siječnja 2023. - 14:48

Umraniyespor nije uspio pobijediti Istanbulspor u derbiju začelja, slaviti u utakmici posljednjeg kola prvog dijela prvenstva, pobjeći mu pet bodova i doći na bod od ostanka. Što više, izgubio je kod kuće 2:0, te je pao na posljednje mjesto prvenstvene tablice. Ima 14 bodova, dok je Istanbulspor sad predzadnji s bodom više. 15 bodova ima i Sivasspor, 17 bodova Hatayspor, na 15. mjestu, koje donosi spas, nalazi se Antalyspor s 18 bodova, tu su još Gaziantep i Ankaragucu s po 19 bodova, Giresunspor i Karagumruk s po 20 bodova...

Tomislav Glumac i ekipa imali su protiv Istanbulspora penal u 12. minuti. Nisu ga iskoristili. Gosti su poveli u 30. minuti, a drugi pogodak postigli u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.

- Koja utakmica, ali to je nogomet. Negdje gdje smo uzeli bodove nismo ih bili zaslužili, a danas obratno – javio se Tomislav Glumac nakon utakmice. Razočaran.

- Katastrofa. Ne možeš vjerovati koja utakmica! – dodao je 31-godišnji nogometaš iz Mokošice, kapetan Umraniyespora.

Posjed lopte Umraniyespor – Istanbulspor 70:30, ukupno udaraca prema golu 27:8, korneri 12:2, ubacivanja pred gol suparnika 27:14, točnih dodavanja 508:168...

Tomislav Glumac, 31-godišnji nogometaš iz Mokošice, član turskog superligaša Umraniyespora

Na startu drugog dijela Umraniyespor dočekuje Fenerbahče, drugoplasirani sastav prvenstva (Galatasaray ima 7 bodova više i utakmicu više), ali prije te utakmice u ponedjeljak, 23. siječnja, Glumac i ekipa dočekuju u osmini finala Kupa Trabzonspor (srijeda, 18. siječnja).