NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Ponikve pjevajući iz Popovića, Ston ‘gori‘ zbog SOŠK-a, Luka Koludrović je Faraon kola, nemile scene u Kuni (VIDEO)

19. studenog 2023. - 23:03
Ante Ilić postiže u 26. minuti pogodak, Ponikve su u 26. minuti povele s 2:0 protiv Enkela u PopovićimaTonči Vlašić/

9. KOLO

Nedjelja, 19. studenog, Lastovo: Omladinac – Hajduk 1932. (odgođeno), Putnikovići: Putniković – Faraon 2:6, Popovići: Enkel – Ponikve 1:3, Ston: SOŠK 1919. – NA Libertas 2:0, Kuna: Rat – Grk 2:1.

Poredak: 1. Ponikve (utakmica manje) 20 bodova (19:8), 2. Hajduk (utakmica manje) 18 bodova (40:9), 3. Rat 15 bodova (20:19), 4. Omladinac Lastovo (tri utakmice manje) 13 bodova (17:5), 5. Enkel 12 bodova (9:21), 6. Grk (utakmica manje) 11 bodova (11:10), 7. Faraon (utakmica manje) 10 bodova (22:19), 8. Putniković 9 bodova (10:28), 9. NA Libertas 7 bodova (8:14), 10. SOŠK 1919. (utakmica manje) 3 boda (4:27).

Nije se igralo na Lastovu, derbi posljednjeg kola prvog dijela sezone između Omladinca Hajduka 1932. je odgođen na zahtjev sastava iz Vela Luke, i to je već treća odgoda Omladinca. Teško će se svi zaostaci odigrati u ovoj 2023. godini. Baš teško.

I kad se derbi nije igrao, a kad su Ponikve nastavile svoj niz, evo ih na vrhu. Uspjele su što nitko do jučer ove sezone nije uspio, uzeti bodove iz Popovića, te su i dalje jedina neporažena momčad lige – šest pobjeda i dva neodlučena rezultata.

Josip Jukić je u 12. minuti prvi pogodio na igralištu Lokvice, domu Enkela. Prekrasan pogodak. U 26. minuti, nakon ubačaja, 0:2. Najviši u skoku, pred vratima domaćina, bio je Ante Ilić. Nadu domaćinu vratio je Rosario Duraccio pogotkom u 44. minuti, i nadao se Enkel kako bi mogao iznenaditi, ali ne nakon što je primio treći pogodak. Tad je bilo jasno kako se njegov niz prekida, a kako se nastavlja niz gostiju. Mihael Franković je bio strijelac u 77. minuti za konačnih 1:3.

Josip Jukić prima čestitke, Ponikve su u 12. minuti povele s 1:0 u Popovićima protiv Enkela

Tonči Vlašić/

SUTRA SLIKOVNICA UTAKMICE ENKEL - PONIKVE 1:3

Ponikve su svoj niz nastavile u sastavu: Zlatko Mrvalj, Lukša Bazdan (od 60. Ivan Varezić), Ivan Bazdan, Ante Ilić, Bruno Tomić (od 60. Luka Ledinić), Sandro Salacan, Ante Franković, Hrvoje Franković (od 85. Fran Ćurlin), Dario Andrović (od 46. Donald Begu), Josip Jukić (od 65. Stijepo Hladilo) i Mihael Franković.

Zadnje kolo prvog dijela pamtit će se i po prvim bodovima SOŠK-a 1919., koji je na stonskoj Batali svladao Nogometnu akademiju Libertas s 2:0. Ante Radić je pogodio prvi u 31. minuti, a Božidar Buško u 57. minuti postavio konačan rezultat.  SOŠK 1919. je prvu ovosezonsku pobjedu ostvario u sastavu: Dominik Jurjević, Marko Krile, Ivan Žile, Božidar Buško (od 68. Lujo Domaćin), Roko Matičević, Ante Radić (od 60. Duje Bartulović), Mihael Mihočević, Maro Banić (od 85. Jakša Kristović), Domagoj Cvjetković (od 76. Marko Mlinarić), Ernest Safarov i Antonio Mihočević. Stonjani još imaju odigrati zaostalu utakmicu kod kuće protiv Faraona, koji je u Putnikovićima svladao domaćina sa 6:2. Pamtit će se četiri pogotka Luke Koludrovića, četiri u nizu – 24., 44., 60. i 68. minuta. Faraon je poveo pogotkom Ante Gavrana u 10. minuti. Putniković je izjednačio u 14. minuti iz kaznenog udarca (Antonio Prlaguzić). Zatim je Roko Medak bio strijelac u 19. minuti za 1:2 nakon čega se raspucao Luka Koludrović. Roko Čaveliš je u 89. minuti postigao drugi pogodak za domaćina i potpisao konačni rezultat.

U Kuni Rat – Grk 2:1. Petar Kunić u 8. i Josip Mustapić u 85. minuti za domaćina, a za goste Dominik Barišić u 76. minuti. U izvješću delegata utakmice Marjana Scipionia piše: U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena opravdano isključen vratar domaće momčadi (Dario Totić, ozbiljan prekršaj, gušenje suparničkog igrača), kao i gostujući igrač br.10 (Mile Galić) zbog druge opomene. Od 45+2 do 45+7 došlo je do prekida igre, a o nastalim događajima slijedi dopunsko izvješće.

Poslije je Grk na društvenim mrežama objavio snimku, te svoje viđenje. Optužio pomoćnog suca Antu Kosora, zatim povjerenika za sigurnost na utakmici (‘bez ikakvog razloga udara našeg igrača). Lakrdija od lige, lakrdija od utakmice, lakrdija od suđenja... Vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada. U pobjedi se ne uzvisi, u porazu se ne ponizi! - napisao je.

Bit će posla za disciplinskog suca.

ČETIRI ZAOSTATKA

U nedjelju, 26. studenog, trebale bi se odigrati dvije od ukupno četiri zaostale utakmice, i to u Stonu: SOŠK 1919. i Faraon odgođenu utakmicu 2. kola, te na Lastovu Omladinac i Grk odgođenu utakmicu 5. kola. U nedjelju, 3. prosinca, plan je odigrati odgođenu utakmicu 7. kola na Lastovu: Omladinac – Ponikve.

Kad će se igrati Omladinac - Hajduk 1932., treba pričekati odluku povjerenika Nevena Tomičića.

03. svibanj 2024 21:59