NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Radni utorak: napokon smo doznali tko je jesenski prvak! Gost poveo iz kaznenog udarca, a nakon što nije realizirao i drugi, preokret domaćina

23. travnja 2024. - 16:09

Napokon je odigrana i zadnja utakmica prvog dijela, sudar dva vodeća sastava lige, koji je pripao domaćinu. Omladinac je s 3:1 svladao u zaostaloj utakmici 9. kola Hajduk 1932., koji je poveo na Lastovu pogotkom Ivana Maričića u 17. minuti iz kaznenog udarca. Sedam minuta poslije opet je sudac Ante Šetka z Ploča pokazao na istu bijelu točku, ali novi kazneni udarac sastav iz Vele Luke nije iskoristio. Točnije, Maričić nije još jednom zatresao mrežu domaćina. Ovaj put je uspješniji bio Marino Rešić, vratar Omladinca.

Vrlo brzo nakon toga David Katić je izjednačio na 1:1 (29. minuta), a do kraja je za domaćina pogađao i Ivan Alujević, i to dva puta. Prvi put u 37., a drugi u 62. minuti. I tako smo sad, nakon pet mjeseci čekanja, doznali kako je Omladinac jesenski prvak Druge ŽNL. Lastovci opet kolo vode. Imaju bod više, a tri su kola do kraja.

Njihov novi ogled je u zadnjem kolu, na Moćnom Lazu, u domu Hajduka 1932., ali u iduća dva kola čekaju ih velika iskušenja.

Inače, prije samo 48 sati Omladinac je dobio na svom terenu NA Libertas s 5:0 (David Katić u 18., 41., 65. i 78., te Stjepan Ivelja u 90. minuti), kolo prije je uvjerljivim 1:5 porazom kod Grka izgubio je vrh, koji je preuzeo Hajduk 1932., a koji je u zadnja dva kola imao kratke oglede protiv sastava sa stonske Batale. Prvo su Ponikve došle u Velu Luku sa sedmoricom igrača, u 5. minuti se jedan od njih ozlijedio, te je označen kraj utakmice, a sad se to isto dogodilo u Stonu. SOŠK 1919. je dočekao Hajduka 1932. sa sedam igrača, jedan se vrlo brzo ozlijedio, te je utakmica prekinuta. Naravno, obje su registrirane 3:0 za Hajduk 1932.

Zastavica Enkela

Tonči Vlašić/

Proteklo, 15. kolo, pamtit će se po rekordnom pobjedom Enkela, koji je sa 7:0 bio bolji od Rata (Tonći Brailo u 8. i 61, Ivan Petrušić u 14., Ivo Krilanović u 49., Matej Kocelj u 67., Luka Raguž u 69., te Petar Vlahutin u 71. minuti), zatim porazu Faraona kod kuće, Ponikve su s 4:1 bile uspješne u Trpnju (Andrija Rudan u 60. za domaćina, a Hrvoje Franković u 38., Lukša Bazdan u 44., Ivan Milić u 77. i Mihael Franković u 85. minuti za goste), dok je Putniković dobio Grka na svom terenu s 2:0 (Toni Kličan u 37. i 71. minuti).

1. Omladinac 37 bodova (49:14), 2. Hajduk 1932. 36 bodova (61:15), 3. Ponikve (utakmica manje) 26 bodova (31:23), 4. Enkel 24 boda (26:30), 5. Rat (utakmica manje) 21 bod (30:36), 6. Faraon 19 bodova (30:34), 7. NA Libertas 16 bodova (14:28), 8. Grk (kažnjen oduzimanjem pet bodova) 15 bodova (24:23), 9. Putniković 15 bodova (20:42), 10.SOŠK 1919. 3 boda (7:47).

RASPORED DO KRAJA

16. kolo, 28. travnja, Vela Luka: Hajduk 1932. – Faraon, Ston: Ponikve – Omladinac, Kupari: NA Libertas – Putniković, Potomje: Grk – Enkel, Kuna: Rat – SOŠK 1919.

17. kolo, 5. svibnja, Kuna: Rat – Hajduk 1932., Ston: SOŠK 1919. – Grk, Popovići: Enkel – NA Libertas, Putnikovići: Putniković – Ponikve, Lastovo: Omladinac – Faraon

18. kolo, 12. svibnja, Vela Luka: Hajduk 1932. – Omladinac, Trpanj: Faraon – Putniković, Ston: Ponikve – Enkel, Kupari: NA Libertas – SOŠK 1919., Potomje: Grk – Rat.

23. travanj 2024 19:24