NogometČETVRTI RANG

Jedno nitko manje, drugo nitko više - tako je kad je u pitanju Neretvanac ove sezone u južnoj skupini Treće HNL

28. veljače 2024. - 17:36

Bez pogodaka u Opuzenu ove srijede. Kiša, teren pod vodom, razlog je što je prvo kolo proljetnog dijela prvenstva nije zaključeno u nedjelju, 25. veljače. Je li Neretvanac imao priliku doći do pobjede po teškom i skliskom terenu, ili može biti zadovoljan bodom protiv Primorca iz Biograda na Moru?

- Imali smo inicijativu. Primorac bez prilike. Mi ćemo pamtiti 63. minuti kad je prizemni udarac Maria Popića prošao tik uz stativu. Na kraju, kad se sve uzme u obzir, znajući kakav je bio teren, realan rezultat - rekao je Dragan Vučković, tajnik Neretvanca.

Podsjetnik, na startu sezone Neretvanac je uzeo sva tri boda kod Primorca. Dino Deak je tog 28. kolovoza 2023. godine pogodio za pobjedu momčadi trenera Josipa Tošića. Trenutak odluke dogodio se u 34. minuti.

Neretvanac je sad momčad s najviše neodlučenih rezultata ove sezone - sedam! Tri puta je pobijedio, a šest puta izgubio. Pobjedu čeka od 8. listopada 2023. godine kad je dobio Vodice na Podvornici s 1:0, i to mu je i dalje jedina domaća pobjeda ove sezone. Nitko manje pobjeda kod kuće nije ostvario od ‘Plave makinje‘. Kod kuće ima ukupno pet neodlučenih rezultata i jedan poraz (Sloga 3:4), a pogodak razlika 9:9. Drugu gostujuću pobjedu ostvario je na Lapadu u 3. kolu kad je bio bolji od GOŠK Dubrovnik 1919. s 4:0.

Ovu sezonu ‘Plava makinja‘ je otvorila s dvije (gostujuće) pobjede i dva (kod kuće) neodlučena rezultata, te bez primljenog pogotka. Njegova mreža se prvi put zatresla u 5. kolu u 2:3 porazu u Zadru od istoimenog domaćina. Bilo je to u 33. minuti utakmice, ili 393. minuti sezone.

Neretvanac sad ide u goste makarskom Zmaju, a idući domaći ispit ima 10. ožujka kad mu u goste dolazi GOŠK Dubrovnik 1919.

Rezultati 16. kola, subota, 24. veljače, Metković: Neretva - Hrvatski vitez 2:1, Unešić: Zagora – Junak Sinj 3:1, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – HRNK Zmaj (M) 3:0, Ivanbegovina: Kamen – Zadar 1:3, Klis: Uskok – Omiš 2:1, Vodice: Vodice – RNK Split 6:0, nedjelja, 25. veljače, Mravinci: Sloga - GOŠK Dubrovnik 1919. 4:0, srijeda, 28. veljače, Opuzen: Neretvanac - Primorac (BNM) 0:0

Poredak: 1. Zadar 35 bodova, 2. Zagora 32 boda, 3. Junak 31 bod, 4. GOŠK (KG) 28 bodova, 5. Primorac BNM 29 bodova, 6. Hrvatski vitez 27 bodova, 7. Omiš 26 bodova, 8. Uskok 23 boda, 9. Sloga 22 boda, 10. Neretva 20 bodova, 11. Vodice 18 bodova, 12. Neretvanac 16 bodova, 13. Kamen 15 bodova, 14. HRNK Zmaj 12 bodova, 15. RNK Split 12 bodova, 16. GOŠK Dubrovnik 1919. 9 bodova.

17. KOLO

Vodice: Vodice – Zagora, Split: RNK Split – Uskok, Omiš: Omiš – Kamen, Zadar: Zadar – Neretva, Posedarje: Hrvatski vitez – Sloga, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – GOŠK (KG), Makarska: HRNK Zmaj (M) – Neretvanac, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Junak.

06. svibanj 2024 04:20