NogometČETVRTI RANG

Neretva kad pobjeđuje u gostima, pobjeđuje uvjerljivo, a trećim gostujućim trijumfom ove sezone nije razveselila samo svoje navijače

26. ožujka 2024. - 21:51

1. Zadar 47 bodova, 2. Zagora 44 boda, 3. Junak 37 bodova, 4. GOŠK (KG) 34 boda, 5. Hrvatski vitez 33 boda, 6. Primorac (BNM) 32 boda, 7. Omiš 30 bodova, 8. Sloga 28 bodova, 9. Neretva 25 bodova, 10. Uskok 25 bodova, 11. Neretvanac 25 bodova, 12. Vodice 23 boda, 13. Kamen 21 bod, 14. HRNK Zmaj 15 bodova, 15. GOŠK Dubrovnik 1919. 15 bodova, 16. RNK Split 13 bodova.

Neretva je pobjedom usred Splita protiv RNK Split razveselila svoje navijače, ali i GOŠK Dubrovnik 1919.

U zaostaloj utakmici 19. kola pobijedila je u Parku mladeži s 4:0. Tko je sve pogađao mrežu domaćina, splitskih ‘crvenih‘? Antonio Raguž je bio dvostruki strijelac, u 47. i 57. minuti, dok su po jednom pogađali Fran Ćavar i Petar Mikulić, i to u 53. odnosno 59. minuti. Dakle, u dvanaest minuta Neretva je osigurala treću pobjedu u desetom gostujućem nastupu ove sezone. I prethodne dvije pobjede su bile uvjerljive. Vodice je dobila u 5. kolu sa 6:1, a GOŠK u Kaštel Gomilici u 10. kolu s 4:1.

Zadar, koji je u nedjelju ostavio Neretvanac praznih ruku na Podvornici, bio bolji s 4:1, najuspješniji je gost. Osvojio je 22 od 30 mogućih bodova (sedam pobjeda, neodlučan rezultat i dva poraza). RNK Split je devet kola u nizu bez pobjede, a ovo mu je četvrti poraz kod kuće (tri pobjede i tri neodlučena rezultata).

GOŠK Dubrovnik 1919., koji je s dvije pobjede u zadnja dva kola prepustio začelje RNK Split, dočekuje u 21. kolu, u subotu, 30. ožujka, HRNK Zmaj, koji ima isto bodova, ali bolju pogodak razliku. Prilika je to dubrovačkom sastav da trećom pobjedom u nizu preskoči i makarski sastav...

Preostala dva četvrtoligaša iz Dubrovačko-neretvanske županije, Neretva i Neretvanac, u 21. kolu su gosti.

21. KOLO

Subota, 30. ožujka, Ivanbegovina: Kamen – Zagora, Klis: Uskok – Neretva, Vodice: Vodice – Sloga, Split: RNK Split – GOŠK (KG), Omiš: Omiš – Neretvanac, Zadar: Zadar – Junak, Posedarje: Hrvatski vitez – Primorac (BNM), Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – HRNK Zmaj. Početak u 15 sati.

27. travanj 2024 04:03