NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Nema više neporaženih, lider se nasukao na Lastovu gdje će iduća zaostala utakmica odlučiti tko je jesenski prvak

12. ožujka 2024. - 15:30

Nema više neporaženih. Omladinac - Ponikve na Lastovu 3:1. Odigrana je zaostala utakmica 7. kola Druge županijske lige. Ponikve su i dalje na vrhu, ali one su zaključile prvi dio, dok Omladinac još ima odraditi jedan zaostatak, i to protiv Hajduka 1932.

Tko tu bude bolji, taj je jesenski prvak. Ukoliko bude bez pobjednika, tad je prvi Omladinac zahvaljujući boljoj pogodak razlici od Ponikava..

Kako je bilo na Lužama ovog utorka? Domaćin je poveo 2:0 pogocimka Leona Katića u 25. i Karla Kusture u 28. minuti. Ponikve su prepolovile zaostatak u 38. minuti pogotkom Hrvoja Frankovića, a u 72. minuti treći pogodak domaćina za potvrdu kako sva tri boda ostaju na Lastovu. Pogodio je Bepo Marinković, koji je nakon prvog poluvremena zamijenio strijelca drugog pogotka, Karla Kusturu.

Ponikve su bile bez poraza od 7. svibnja i utakmice zadnjeg kola sezone 2022./23. kad su izgubile u Kuni od Rata sa 1:6, a u osam utakmica nove sezone, koje su odigrale u jesen prošle godine - šest pobjeda i dva neodlučena rezultata, te su bile jedina neporažena momčad ove sezone računajući sve seniorske sastave svih klubova Županijskog nogometnog saveza Dubrovačko-neretvanskog.

DRUGA ŽNL

Poredak: 1. Ponikve 20 bodova (20:11), 2. Omladinac Lastovo (utakmica manje) 19 bodova (23:6), 3. Hajduk (utakmica manje) 18 bodova (40:9), 4. Rat 15 bodova (20:19), 5. Faraon 13 bodova (23:19), 6. Enkel 12 bodova (9:21), 7. Grk 11 bodova (11:13), 8. Putniković 9 bodova (10:28), 9. NA Libertas 7 bodova (8:14), 10. SOŠK 1919. 3 boda (4:28).

03. svibanj 2024 12:25