NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Nakon što je Enkel slavio, SOŠK 1919. je jedini bez pobjede, ali BŠK Zmaj nije jedini bez poraza, prijete mu Dino Špaleta i ekipa

2. studenog 2022. - 13:12
Dino Špaleta (Rat, s loptom, protiv SOŠK-a 1919. u 4. kolu na Batali) prvi je topnik lige nakon 6. kola s 8 pogodakaTonči Vlašić/

SEMAFOR 6. KOLA

Lastovo: Omladinac – Grk 2:2, Ston: SOŠK 1919. – BŠK Zmaj 0:7, Putnikovići: Putniković – Ponikve 1:0, Popovići: Enkel – NA Libertas 1:0, Kuna: Rat – Faraon 5:1.

STO POSTO BŠK ZMAJ

1. BŠK Zmaj 18 bodova (24:4), 2. Rat 16 bodova (22:5), 3. Grk 11 bodova (15:11), 4. Faraon 10 bodova (21:14), 5. Omladinac 7 bodova (10:7), 6. Putniković 6 bodova (9:14), 7. NA Libertas 4 boda (4:11), 8. Enkel 4 boda (2:19), 9. Ponikve (kazna 2 boda) 3 boda (8:10), 10. SOŠK 1919. (kazna 5 bodova) minus 5 bodova (0:20).

Nastavili su svoj niz i SOŠK 1919., i BŠK Zmaj. I dok je niz stonskog sastava negativan, blatskog je pozitivan. Na Batali SOŠK 1919. – BŠK Zmaj 0:7 u 6. kolu Druge županijske lige. Ante Bosnić u 2. minuti je prvi pogodio za lidera kod fenjeraša, u 4. minuti je već 2:0 (Marko Curać). Do poluvremena je 5:0 (Ante Bosnić u 27. za 4:0, Toni Šeparović u 23. minuti za 3:0 i u 34. minuti za 5:0). Ivan Tomić iz kaznenog udarca u 68. minuti 6:0, a u 70. minuti za 7:0 pogodio je Frank Žanetić.

BŠK Zmaj i dalje na vrhu, i dalje sa stopostotnim učinkom: šest pobjeda, pogodak razlika 24:4, a SOŠK 1919. i dalje na začelju, i dalje bez boda i bez postignutog pogotka (0:20), te s kaznom od pet oduzetih bodova zbog toge jer nije u prethodnom, 5. kolu, putovao u Trpanj u goste Faraonu.

SOŠK 1919. je sad jedini bez pobjede (Enkel je upisao prvu u 6. kolu, 1:0 kod kuće protiv NA Libertas), a BŠK Zmaj nije jedini bez poraza. S tim se može pohvaliti i Rat iz Kune, koji je nakon 3:3 kod kuće protiv Grka na startu sezone nanizao pet pobjeda, i to je s pet pogodaka ispratio sa svog terena Faraona. Josip Mustapić je doveo rat u vodstvo u 5. minuti, Faraon je izjednačio u 23. minuti pogotkom Marija Milovića. U zadnjih pola sata 4:0 za Rat (Dino Špaleta iz kaznenih udaraca u 62. i 80., zatim Josip Mustapić je svoj drugi pogodak postigao u 87., a konačni rezultat u 90. minuti potpisao je Luka Violić).

Jedina utakmica bez pobjednika bila je na Lastovu: Omladinac – Grk 2:2. Dva puta je vodila momčad iz Potomja – Anđelo Knezović u 7. minuti za 1:0, te Vlatko Franić u 21. minuti za 2:1. Karlo Kustura je u 19. minuti izjednačio na 1:1, a Matej Gabrilo u 71. minuti postavio konačnih 2:2). Omladinac nije realizirao kazneni udarac u 8. minuti.

U preostale dvije utakmice – jedan pogodak tri boda vrijedan, a to je uspjelo u oba slučaja domaćinu, Putnikoviću protiv Ponikava odnosno Enkelu protiv NA Libertas. Željko Kuraica je presudio u 78. minuti utakmice na igralištu Badnjar, i to nakon što Ponikve nisu u 67. minuti iskoristile kazneni udarac, dok je u Popovićima radost Enkelu donio već u 3. minuti Ivan Perić. Domaćin je tu prednost (i prvu ovosezonsku pobjedu) od 35. minute branio s igračem manje kad je isključen Srđan Rilović.

SVI NA ZLINJE

Raspored 7. kola, nedjelja, 6. studenog, Blato: BŠK Zmaj - Rat, Trpanj: Faraon – Omladinac, Kupari: NA Libertas – SOŠK 1919., Ston: Ponikve – Enkel, Potomje: Grk – Putniković.

Prvi topnik lige je Dino Špaleta (Rat) s 8 pogodaka, drugo mjesto s 5 pogodaka dijeli petorka Vlatko Franić (Grk), Luka Koludrović (Faraon), Mato Vitković (Putniković), te Toni Šeparović i Frank Žanetić (obojica BŠK Zmaj), TOP 10 zatvaraju s po četiri pogotka Anđelo Knezović (Grk), Vinko Milinović (Faraon), te Josip Mustapić i Jure Tomić (obojica Rat).

26. travanj 2024 14:31