NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Na Lastovu se odlučuje o jesenskom prvaku, Ponikve i dalje bez poraza, Ivan Petrušić donio radost Enkelu

13. studenog 2023. - 18:28
Domagoj Bjelopera (Nogometna akademija Libertas) i Ivan Petrušić (Enkel Popovići), strijelac jedinog pogotka u KuparimaTonči Vlašić/

8. KOLO

Nedjelja, 12. studenog, Trpanj: Faraon – Omladinac 2:4, Vela Luka: Hajduk 1932. – Rat 5:1, Kupari: NA Libertas – Enkel 0:1, Ston: Ponikve – Putniković 3:1, Potomje: Grk – SOŠK 1919. 4:1.

Poredak: 1. Hajduk 18 bodova (40:9), 2. Ponikve (utakmica manje) 17 bodova (16:7), 3. Omladinac Lastovo (dvije utakmice manje) 13 bodova (17:5), 4. Rat 12 bodova (18:18), 5. Enkel 12 bodova (8:18), 6. Grk (utakmica manje) 11 bodova (10:8), 7. Putniković 9 bodova (8:22), 8. Faraon (utakmica manje) 7 bodova (16:17), 9. NA Libertas 7 bodova (8:12), 10. SOŠK 1919. (utakmica manje) bez boda (2:27).

Ponikve su bez poraza. I dalje. Dobile su pet od sedam utakmica. Nakon dvije startne pobjede su odigrale dva puta neodlučeno, a sad tri pobjede u nizu. Prva od te tri bila je na stonskoj Batali protiv Hajduka 1932., koji je lider, a koji ima bod više. Međutim, sastav s Moćnog laza je odigrao utakmicu više od Ponikva, koje imaju zaostatak kod Omladinca na Lastovu. Dakle, priliku pobjedom preskočiti velolučkog drugoligaša, te skočiti na vrh.

Ali, to isto može i Omladinac, koji ima pet bodova manje od Hajduka 1932., četiri manje od Ponikava, ali sastav s Lastova ima dva zaostatka. Oba kod kuće. Osim zaostale utakmice 7. kola protiv Ponikava, čeka ga i utakmica 5. kola kad na njegove Luže dolazi Grk iz Potomja.

Uglavnom, kolo je još do kraja prvog dijela, plus četiri zaostale utakmice (još imaju igrati SOŠK 1919. – Faraon), a samo tri spomenuta sastava iz uvoda su ostali u igri za naslov jesenskog prvaka. Omladinac je i u zadnjem kolu domaćin, i to ni manje, ni više nego lideru, sastavu iz Vele Luke. Ponikve u 9. kolu  idu u goste Enkelu. Potom bi se trebali igrati zaostaci…

U 8. kolu sva tri vodeća sastava su bila uspješna, osvojila po tri boda. Derbi, gledajući tablicu, bio je u Vela Luci: Hajduk 1932. – Rat. Prvi protiv trećeg – 5:1. Strijelci za domaćina Marin Šeparović u 14., Goran Rubeša u 15. i 51., Ivan Maričić u 38. i Domagoj Žuvela u 74. minuti, a za goste je u 74. minuti pogodio Luka Volić. I što još treba istaknuti: Ivan Maričić je nakon pogotka dobio drugi žuti karton, te je Rat više od 50 minuta imao igrača više, ali…

Rat je mogao pobjedom u Vela Luci bodovno se izjednačiti s Hajdukom 1932., a ovako je razlika sad 6 bodova. I u ogledu Ponikve – Putniković slavio je sastav koji je imao igrača manje. Ivan Milić, igrač Ponikava, dobio je dva žuta kartona, prvi u 21., a drugi u 23. minuti, te je morao u svlačionicu. Sedam minuta nakon što je ostao s desetoricom domaćin je poveo pogotkom Josipa Jukića, koji je bio strijelac i za 2:0 u 64. minuti. Nikola Jeić je u 85. minuti vratio nadu gostima, ali u 90. minuti kapetan Ponikava Hrvoje Franković je potvrdio petu pobjedu svog sastava.

U Vela Luci 5:1 za domaćina, u Stonu 3:1, a u Potomju 4:1 za Grk protiv SOŠK-a 1919., jedinog sastava bez boda. Strijelci za domaćina bili su Ivan Daničić Kačić u 25, Adnan Kalajdžić u 46., Mario Alilović u 61. i Marin Babić u 69. minuti, a za SOŠK 1919. u 63. minuti Maro Banić.

U preostale dvije utakmice pobjede gostiju, Omladinac je s 4:2 slavio u Trpnju kod Faraona, a Enkel je postigao jedan pogodak i uzeo sva tri boda u Kuparima kod Nogometne akademije Libertas. U Trpnju, igralištu ‘Oliver Antunović‘, Faraon je poveo u 20. minuti pogotkom Vinka Milinovića. Potom preokret u završnici prvog poluvremena (Leone Katić je u 39. i Luka Borković u 44. minuti). Domaćin je pogodio prvi i u nastavku – Luka Koludrović je u 66. minuti izjednačio na 2:2. I opet Omladinac u završnici poluvremena dva pogotka. Oba je postigao David Katić, prvi u 82., a drugi u 89. minuti.

Pogodak jedan, tri boda vrijedan za Enkel postigao je Ivan Petrušić, koji je mrežu Nogometne akademije Libertas zatresao u 27. minuti.

9. KOLO

Nedjelja, 19. studenog, Lastovo: Omladinac – Hajduk 1932., Putnikovići: Putniković – Faraon, Popovići: Enkel – Ponikve, Ston: SOŠK 1919. – NA Libertas, Kuna: Rat – Grk.

04. svibanj 2024 00:35