NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Na Haštriću se zapjevalo, otvorio se šampanjac! Dva kola prije kraja gotovo je, gotovo! Imamo novog prvaka!

3. svibnja 2023. - 21:07

Gotovo je! Prvak se zna! To je Slaven. Slavio je u Potomju, Đuro Trković je pogotkom u 68. minuti srušio u zaostaloj utakmici 18. kola Orebić, sve njegove nade kako će protiv lidera doći do bod(ov)a spasa, ali i nadu Konavljanina kako može do naslova.

Zadržao je Slaven novom gostujućom pobjedom, čak sedmom, sedam bodova više od Konavljanina, a kako su samo još dva kola do kraja, u igri je samo još šest bodova, bitka za naslov je odlučena i zaključena.

Slaven je porazom otvorio sezonu, izgubio od ONK Metković na Gnjilama. Konavljanin je odradio najbolje prijelazni rok. Ne zaboravlja se kako je otvorio sezonu. Dobio Orebić u Potomju s 1:0, a zatim na Šupjaci Croatiju sa čak 6:0. Međutim, zaustavio ga je u 3. kolu upravo Slaven na Gnjilama, u proljetnom dijelu mu je uzeo bod u Čilipima. Konavljanin je mogao pobjedom protiv Slavena tad skočiti na vrh… Slaven je oba puta nakon uspjeha protiv Konavljanina poletio, te nizao pozitivne rezultate.

‘Crveni‘ su ove sezone izgubili samo od ONK Metković, i od nikoga više. Do kraja još imaju dva zadatka. U nedjelju će u Smokvicu, a u zadnjem kolu, 14. svibnja, već mogu pripremiti slavlje na svojim Gnjilama kad im u goste stiže Maestral. Potom ih čekaju kvalifikacije za veći rang. Ima li Slaven želje za nešto više? Igrat će kvalifikacije, to je u ovom trenutku jedino sigurno.

Kakva je utakmica bila u Potomju? Ratnička, nervozna, ulog velik, i jedni i drugi su krenuli po pobjedu. Sve to potvrđuje izvještaj s utakmice. Sudac Filip Proleta je pokazao čak dvanaest žutih kartona, četiri Orebiću, dva puta više Slavenu. Nitko nije zaradio dva, te su svi kraj dočekali s po jedanaest igrača. Orebić je u 53. minuti imao kazneni udarac, ali ga nije realizirao. U tom trenutku je bilo 0:0 u Potomju, a Konavljanin je vodio u Metkoviću, i razlika je između dva vodeća sastava lige bila (samo) pet bodova.

Pola sata prije završetka utakmice u Potomju, Slaven je doznao kako je Konavljanin svoj zaostatak u Metkoviću protiv ONK Metković odradio bez greške. Kako je završilo 4:2, i to nakon što je domaćin vodio s 2:0 pogocima Vinka Batinovića u 30. i Ivana Popovića u 46. minuti. Ali, kad je Pero Opušić pogodio u 60. minuti, krenulo je sastav sa Šupjake, koji je od 71. do 77. minute postigao još tri pogotka (Pero Opušić je u 71. minuti izjednačio na 2:2, a Josip Zadro u 75. i 77. minuti potpisao konačni rezultat).

Slaven slavi naslov prvaka nakon osam sezona. Prethodno je bio najbolji 2014./15.!

Startnih jedanaest Slavena, koji su dobili Konavljanin na Grudi u 3. kolu

Tonči Vlašić/

Orebić ima dva boda više od Hajduka 1932. i Žrnova, koji su na začelju, a koji se sastaju u nedjelju u Žrnovu. To je sad najzanimljivija utakmica predzadnjeg, 21. kola.

Prethodne dvije sezone slavio je ONK Metković. Kruna prvaka sa Štruvina ide na Gnjile!

1. Slaven 48 bodova (43:13), 2. Konavljanin 41 bod (41:11), 3. Gusar 33 boda (41:28), 4. ONK Metković 30 bodova (31:26), 5. Croatia 29 bodova (28:33), 6.Maestral 26 bodova (29:36), 7. Jadran 1929. 25 bodova (26:37), 8. Sokol 24 boda (28:25), 9. Župa dubrovačka 24 boda (29:29), 10. Orebić 21 bod (22:40), 11. Hajduk 1932. 19 bodova (19:34),  12. Žrnovo 19 bodova (22:46).

JOŠ 180 MINUTA

21. kolo, nedjelja, 7. svibnja, Žrnovo: Žrnovo – Hajduk 1932., Čilipi: Konavljanin – Župa dubrovačka, Dubravka: Sokol – Gusar, Metković: ONK Metković – Orebić, Krvavac: Maestral – Croatia, Smokvica: Jadran 1929. – Slaven.

22. kolo, nedjelja, 14. svibnja, Vela Luka: Hajduk 1932. – Jadran 1929., Gruda: Slaven – Maestral, Gabrili: Croatia – ONK Metković, Potomje: Orebić – Sokol, Komin: Gusar – Konavljanin, Čibača: Župa dubrovačka – Žrnovo.

05. svibanj 2024 05:00