NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Kraj sezone, odigrano je i zadnjih 90 minuta, prvak se odavno zna, Gruda ‘gori’, a sad i tko je ispao!

14. svibnja 2023. - 20:17

Žrnovo je uspjelo ostati neporaženo u Čibači, prvi bod u gostima ove sezone u jedanaestoj utakmici, te slavi ostanak. Župa dubrovačka – Žrnovo 1:1. Domaćin nije uspio ostvariti petu pobjedu za redom. Žrnovo se bacalo na glavu, Župa dubrovačka je imala više prlika, tresla se i greda gola gostiju, i u posljednjim trenucima je promašila izglednu priliku...

Momčad trenera Nikše Skokandića povela je kod Župe dubrovačke iz kaznenog udarca u 6. minuti. Strijelac je bio Jerko Šeparović. Domaćin je izjednačio već četiri minute poslije (Bruno Jelavić). Žrnovo slavi.

Ispada Hajduk 1932., koji se ove sezone vratio iz Druge županijske lige. Dobio je sastav trenera Ive Šeparovića na svom Moćnom Lazu s 3:0 Jadran 1929. iz Smokvice, ali nije dočekao poraz Žrnova kod Župe dubrovačke. Ivan Maričić je postigao sva tri pogotka, 14., 27. i 76. minuta, ali nije imao razloga slaviti...

Slaven je i prije zadnjeg kola osigurao naslov prvaka, a u zadnjem kolu, prije nego je podigao pokal, dobio je s 5:0 Maestrala. Paulo Vukić u 30. i 67., Paulo Opušić u 62. i 76., te Ivo Mostahinić u 85. minuti su bili strijelci. Gruda slavi. Festa je na Gnjilama. Inače, za ‘crvene’ nije gotova sezona. Spremat će se za kvalifikacije za popunu južne skupine Treće HNL.

U Potomju šest pogodaka, a bez pobjednika: Orebić – Sokol 3:3. ‘Kapetani’ su vodili s 1:0, gosti s 2:1 i 3:2. Za Orebić strijelci Ivan Kordić u 40. I 68. Iz kaznenog udarca, te Josip Kordić u 80. minuti, a za Sokol Nikša Dragić u 45., Antonio Dragić u 57. i Baldo Cicijelj u 68. minuti iz kaznenog udarca.

Još više pogodaka viđeno je u Gabrilima (Croatia – ONK Metković 7:1), dok je u Kominu Gusar s 3:1 bio bolji od Konavljanina. Croatia je u 88. minuti povela protiv metkovskih ‘crveno bijelih’ sa 7:0, prošlo kolo slavila u gostima sa 6:0 protiv Maestrala, a kolo prije kod kuće dobila Jadran 1929. s 4:1. Ukupno 17 pogodaka u zadnja tri kola, a 14 u prethodnih 19 utakmica. U zadnjem kolu su za momčad trenera Josipa Papića protiv ONK Metković pogađali Luka Perak u 4., Antonio Smrdelj u 9., 20. i 88., Lukša Monković u 84. i Vlaho Grbešić u 86., a vlastitu mrežu je zatesao Marin Kozina u 18. minuti. Dragan Brečić je u 90. minuti ublažio poraz gostiju.

U Kominu treći Gusar je dobio (opet) drugog Konavljanina. Za domaćina Ivan Medak u 37. i 64. minuti iz kaznenog udarca, te Luciano Lovrić u 57. minuti, a za Konavljanin Josip Zadro u 55. minuti iz kaznenog udarca. Na Šupjaci je u zadnjem kolu prvog dijela Gusar napravio preokret – od 0:2 do 3:2.

KONAČNI POREDAK

1. Slaven 52 boda (49:14), 2. Konavljanin 41 bod (43:16), 3. Gusar 36 bodova (46:33), 4. Croatia 35 bodova (31:34), 5. ONK Metković 30 bodova (33:35), 6. Sokol 28 bodova (35:30), 7. Župa dubrovačka 28 bodova (32:31), 8. Jadran 1929. 26 bodova (27:41), 9. Maestral 26 bodova (29:47), 10. Orebić 25 bodova (27:44), 11. Žrnovo 23 boda (24:47), 12. Hajduk 1932. 22 boda (22:35).