NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Hajduk 1932. nakon prvaka zaustavio i lidera, Croatija pak zaustavila pobjednički niz Slavena, ali se sad barjak vijori na Gnjilama, u Župi bez...

13. studenog 2022. - 17:24

8. KOLO

Nedjelja, 13. studenog, Vela Luka: Hajduk 1932. – Konavljanin 1:0, Žrnovo: Žrnovo – Sokol 2:0, Čibača: Župa dubrovačka – ONK Metković 0:0, Komin: Gusar – Maestral 1:2, Potomje: Orebić – Jadran 1929. 2:1, Gabrili: Croatia – Slaven 1:1.

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. Slaven 19 bodova, 2. Konavljanin 18 bodova, 3. ONK Metković 16 bodova, 4. Croatia 14 bodova, 5. Maestral 13 bodova, 6. Orebić 12 bodova, 7. Gusar (utakmica manje) 9 bodova, 8. Župa dubrovačka 8 bodova, 9. Hajduk 1932. 7 bodova, 10. Žrnovo 7 bodova, 11. Jadran 1929. (utakmica manje) 6 bodova, 12. Sokol 3 boda (momčad iz Dubravke je osvojila 5 bodova, ali je zbog neodigrane utakmice u Metkoviću kažnjena prvo oduzimanjem 5 bodova, a potom je kazna ublažena na 2 oduzeta boda).

Promjena na vrhu. Konavljanin nije više lider, već njegov najveći rival, Slaven, i to unatoč tome što je zuaustavljena pobjednička serija sastava s Grude. Naime, Slaven je nakon startnog poraza nanizao šest pobjeda, a sad odigrao u Gabrilima protiv Croatije 1:1. Međutim, Konavljanin, koji je držao barjak zahvaljujući boljoj pogodak razlici, poražen je s 1:0 u Vela Luci.

Čudo je Hajduk 1932., povratnik među županijske prvoligaše. Ostvario je ove sezone dvije pobjede. Prvu protiv branitelja naslova, ONK Metković, a sad drugu protiv lidera, Konavljanina. Hrvoje Gugić je ušao s klupe. Pogodio je mrežu lidera u 83. minuti. Skinuo dres, te slavio zbog čega je zaradio žuti karton.

U Gabrilima je Croatija dobila prvo poluvrijeme pogotkom Antonia Smrdelja u 17. minuti. Početkom nastavka, u 48. minuti, Slaven je izjednačio preko Paula Vukića. Bengalke, dimne, petarde, bubnjevi... Podršku su imale obje momčadi. Lijep je bio ambijent na Svetom Martinu.

Bez pobjednika i u Čibači, ali na Taranteli i bez pogodaka u ogledu Župe dubrovačke i ONK Metković. U Kominu je domaćin, Gusar, opet ostao praznih ruku. Nakon Slavena sad je sa sva tri boda otišao prvi susjed, Maestral Krvavac. Gusar je vodio (Marko Tarana u 25. minuti), Maestral preokrenuo (Petar Krndelj u 45. i Zvonimir Medić u 67. minuti).

U preostale dvije utakmice pobjede domaćina, Žrnovo je pogocima Davida Jurića u 52. minuti iz kaznenog udarca i Nikole Šale u 85. minuti svladao Sokola, dok je u Potomju Orebić s 2:1 bio bolji od Jadrana 1929. iz Smokvice. Gosti su na Haštriću poveli u 65. minuti pogotkom Antonia Pecotića. Tri minute poslije izjednačio je Orebić preko Ivana Kordića, koji je bio strijelac i u 85. minuti.

9. KOLO

Nedjelja, 20. listopada, Gruda: Slaven -  Hajduk 1932., Smokvica: Jadran 1929. – Croatia, Krvavac: Maestral – Orebić, Metković: ONK Metković – Gusar, Dubravka: Sokol – Župa dubrovačka, Čilipi: Konavljanin – Žrnovo. Početak u 13.30 sati.

28. listopad 2024 04:22