NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Konavljanin raspoložen u napadu, a Orebić oslabljen u obrani, Šupjaka nastavila svoj niz, kakav preokret u Smokvici, probudio se prvak!

27. listopada 2024. - 16:01

Elmedin Alić nije došao u Čilipe, nije ni Mario Bađek, Ante Kordić, te Nikola Petković. Neki zbog ozljede, neki zbog škole. Alić je, kažu u Orebiću, njihov najbolji igrač, desno krilo. Brz k‘o metak. Dva penala je izborio na startu sezone protiv Croatije na Trstenici. Bađek igra u obrani, kao i iskusni Ante Kordić. Bez njih su, istina, dobili prošlo kolo Sokola kod kuće 2:1, i to u sudačkoj nadonknadi. Sad nisu uspjeli nastaviti niz uspjeha...

Orebića je prvi ove sezone zaustavio Konavljanin. Dobio ga je u derbiju 6. kola na svojoj Šupjaci s 4:1. Odmah na startu su gosti skrivili penal. Napravili prekršaj na Josipu Zadru, najboljem strijelcu lige, koji je bio siguran realizator. Njegov dvanaesti pogodak.

Prva ŽNL, 6. kolo: Konavljanin - Orebić

Tonči Vlašić/

Petnaest minuta poslije, u 18. minuti, već je bilo 2:0 - pogodio Luka Novak, a u 26. minuti novi pogodak u mreži gostiju. Strijelac Ante Sršen.

Potom je Orebić prekinuo niz domaćina. Kazneni udarac. Ivan Roso je pogodio. Kapetan Konavljanina Niko Drobac je zbog ozljede morao iz igre sredinom prvog poluvremena.

U nastavku utakmice opasan je bio Konavljanin, ne i Orebić. Pero Opušić je u 58. minuti sjajno potegao s vrha kaznenog prostora za konačnih 4:1 u derbiju kola, ogledu dva vodeća sastava s istim učinkom u startnih pet kola.

Prva ŽNL, 6. kolo: Konavljanin - Orebić (Pero Opušić - 4:1)

Konavljanin je tako ostao lider - sad ima pet pobjeda i jedan neodlučan rezultat, nevjerojatna pogodak razlika kod kuće, ukupna je 28:3, a u četiri utakmice na Šupjaci - sve četiri je dobio - 25:2! Orebić je nakon 6. kola drugi s tri boda manje. Nakon četriri pobjede i neodlučenog rezultata - prvi njegov poraz.

OSTALI REZULTATI 6. KOLA

U Krvavcu prva pobjeda Župe dubrovačke (Maestral - Župa dubrovačka 0:4, strijelci Matej Perić u 7., Viktor Lekaj u 36. i 48., te Kristijan Prkut u četvrtoj minuti sudačke nadoknade), u Smokvici preokret: Jadran je vodio s 3:1 (Nedjeljko Kešina u 20. i 28. minuti, te Mladen Salečić u 29. minuti, a za goste Matej Franjo Urlović u 25. minuti), a na kraju slavio je Slaven s 4:3 (Paulo Vukić je prepolovio zaostatak u 59. minuti, Domagoj Metković izjednačio na 3:3 u 80. minuti, a Paolo Opušić je u sudačkoj nadoknadi bio strijelac za pobjedu ‘crvenih‘).

Prvu pobjedu, kao i branitelj naslova, Župa dubrovačka, upisao je i Hajduk 1932. (Vela Luka: Hajduk 1932. - ONK Metković 1:0, strijelac Goran Rubeša u 29. minuti). Rezultatom 1:0 slavio je i Sokol kod kuće (Dubravka: Sokol - BŠK Zmaj 1:0, strijelac Nikša Dragić u 28. minuti).

U Pločama: Gusar - Croatia Gabrili 1:2. Nakon prvog poluvremena gosti su vodili pogotkom Domagoja Ljubišića od 16. minute. Sastav iz Komina je izjednačio na 1:1 u 74. minuti (Ivan Herceg), a Croatija pogotkom Antonia Smrdelja u 81. minuti došla do sva tri boda, te se bodovno izjednačila s drugim Orebićem.

Slaven i Croatija su ostvarili drugu gostujuću pobjedu, Slaven je bez poraza u gostima (dvije pobjede i dva remija), a Croatija ima jedan remi manje, te jedan poraz. Po dvije pobjede na strani imaju još Orebić i ONK Metković. Po jednu Gusar, Konavljanin i Župa dubrovačka.

Gotovo pola lige ima po 4 boda!

1. Konavljanin 16 bodova (28:3), 2. Orebić 13 bodova (15:11), 3. Croatia 13 bodova (12:9), 4. Sokol 11 bodova (10:7), 5. Slaven 9 bodova (11:10), 6. Gusar (utakmica manje) 8 bodova (8:6), 7. ONK Metković 7 bodova (8:10), 8. BŠK Zmaj (utakmica manje) 4 boda (5:8), 9. Župa dubrovačka 4 boda (8:12), 10. Jadran Smokvica 4 boda (11:18), 11. Hajduk 1932. 4 boda (7:15), 12. Maestral 4 boda (9:23)

7. KOLO: SOKOL NA GNJILAMA

Nedjelja, 3. studenog, Čibača: Župa dubrovačka - Hajduk 1932., Orebić: Orebić - Maestral, Blato: BŠK Zmaj - Konavljanin, Gruda: Slaven - Sokol, Gabrili: Croatia - Jadran, Metković: ONK Metković - Gusar.

28. listopad 2024 06:06