NogometEUROPSKI KUPOVI

Gazda je ušao u svlačionicu te Dubrovčaninu i ekipi rekao samo jedno: ‘Ponosan sam na vas!’

31. kolovoza 2023. - 22:22

Nakon poraza Laszlo Dioszegi, gazda Sepsi OSK-a, pišu rumunjski mediji, ušao je u svlačionicu svoje momčadi, te rekao samo jedno: ‘Ponosan sam na vas!’.

Sepsi OSK za kojeg igra Dubrovčanin Adnan Aganović nije uspio izboriti plasman u skupinu Konferencijske lige. Zaustavljen je u zadnjem kolu kvalifikacija, i to u produžetku, i to iz kaznenog udarca. Bodo/Glint je na svom terenu bio bolji s 3:2. Prva utakmica u Rumunjskoj 2:2, a 2:2 je pisalo na semaforu i nakon 90 minuta igre u Norveškoj. Domaćin je imao vodstvo 2:0, Sepsi OSK je prvi pogodak u uzvratu postigao u 42. minuti, a izjednačio u prvoj minuti nastavka. I onda penal u 100. minuti iz kojeg je norveški sastav stigao do pobjede...

Sa stadiona možemo otići uzdignute glave – ističe se u izvještaju s utakmice.

Aganović i ekipa nisu bili favoriti protiv CSKA iz Sofije na početku svoje europske priče, pa ni uoči uzvratne utakmice kod kuće nakon što su u prvoj utakmici usred Bugarske slavili s 2:0. Uzvrat su dobili s 4:0. Potom su za suparnika imali kazanstanski Aktobe – 1:1 kod kuće, a u uzvratu pobjeda 1:0 i prolaz u posljednje kolo kvalifikacija.

Ovo je najveći europski uspjeh Sepsi OSK-a, koji je novu sezonu otvorio osvajajem rumunjskog Superkupa pobjedom protiv prvaka, Farul Constante, koji je u prvenstvu bez poraza u prvih pet kola (dvije pobjede i tri neodlučena rezultata), koji je u Europi poraz doživio tek u šestoj utakmici, i to u produžetku...

Adnan Aganović (Sepsi OSK)

Sepsi Osk/

Aganović je igrao u svih šest europskih utakmica Sepsi OSK-a. Postigao je jedan pogodak te imao jednu asistenciju.

27. travanj 2024 16:15