DAN KAD SU ZAPJEVALI RED DRAGONSI ‘Crvena je boja naša jer je uvik puna čaša, Blato nikome ne prašta, najjači je on na svitu tom, Zmaj je šampion!‘

I po litu i po zimi, mi smo uvik na tribini svome Zmaju uvik virni,
kampanela zvono zvoni, Blatsko dite Zmaja voli, Sveta Vice blagoslovi,
crvena je boja naša jer je uvik puna čaša Blato nikome ne prašta
najjači je on na svitu tom, Zmaj je šampion!!!
– pjevali su Red Dragonsi tog 19. svibnja 2010. godine u Dubrovniku. BŠK Zmaj, tad četvrtoligaš, osvojio je Županijski kup, te se plasirao u pretkolo Hrvatskog kupa, među 48 najboljih u državi.

BŠK Zmaj je pobjednik Županijskog kupa 2010. godine - 19. svibnja dobio je u finalu Neretvanac. Finale je odigrano u Dubrovniku

'Crveni' su iznenadili u finalu opuzenskog Neretvanca, hrvatskog trećeligaša. Šest pogodaka je viđeno u 90 minuta igre, po tri sa svake strane, te su penali odlučili pobjednika. Nakon prve od pet serija 0:0 - Vinko Šeparović, vratar 'crvenih', upisao je obranu, a Ante Prižmić promašio okvir opuzenskog gola. Potom opet u ništa Neretvanac, a pogodio je za otočane Damir Drušković. Pa opet Neretvanac u ništa, a za 'crvene' je pogodio Ante Volarević. Tek u četvrtoj seriji prvi pogodak Neretvanca (Denis Ključe) nakon čega je loptu na bijelu točku postavio Jovo Sikima, i pogodio.

Sikima je prvi pogodio u 90 minuta finala, i to također s bijele točke. Realizirao je kazneni udarac. Mate Zonjić je u 24. minuti izjednačio na 1:1. Početkom nastavka, u 58. minuti, Ante Prižmić je strijelac za 2:1 vodstvo Zmaja, ali tri minute poslije Danijel Kozina je strijelac za 2:2. U 67. minuti poveo je Neretvanac (autogol Frano Jeričević), a u 76. minuti 3:3 (Krešimir Franulović).

Potom penali nakon čega je momčad trenera Igora Gudelja pjevala skupa sa svojim navijačima, Red Dragonsima, koji su zauzeli mjesto na istočnoj strani Lapada, a na travnjaku su prije točno deset godina pjevali u dresu blatskog kluba Vinko Šeparović, Ivan Surjan, Denis Šeparović, Frano Jeričević, Krešimir Franulović, Ante Volarević, Jovo Sikima, Vlaho Radičević, Ante Prižmić, Damir Drušković, Ivan Bačić, Petar Sardelić, Đoni Bačić, Marko Šimunović i Denis Poša. Pjevala je i uprava...

I sve dok živin iden do kraja i život daću ja za Zmaja,
i uvik spremni jer nima straja i život daću ja za Zmaja
i cili svit nek sada zna da samo njega volin ja

Zmaj je u sezoni 2009./10. bio prvak Četvrte hrvatske lige - jug, poslije uspješan u kvalifikacijama za Treću HNL - jug, i od tad je u tom društvu

I bio je Zmaj šampion te sezone – 2009./10. – osvojio je duplu krunu. Bio i prvak Četvrte lige jug. Bio potom uspješan u kvalifikacijama za veći rang, te se po prvi put u svojoj povijesti našao među trećeligašima. I od tad je neizostavan u tom društvu, a u zadnjih deset godina BŠK Zmaj je najuspješniji klub Županijskog kupa! Slavio je u čak pet izdanja!

BŠK Zmaj je zadnji put Županijski kup osvojio 2017. godine kad je u finalu u Kominu dobio s 3:2 Gusar foto: Tonči Vlašić
26. travanj 2024 19:36