NogometFESTA U OREBIĆU

Penali odlučili prvaka Županijske lige, Župa dubrovačka ‘upalila‘ Trstenicu i skandirala svom vrataru: ‘Zvonko Pilaš, Zvonko Pilaš!‘

24. svibnja 2024. - 17:13
Igor Jažić, trener Župa dubrovačke, zagrlio je vratata Zvonka Pilaša, koji je s dvije obrane penala odluči finale Županijske lige za početnike (U11)Tonči Vlašić/

Početak je bio prijepodne. Tad je domaćin, Nogometni klub Orebić, već bio u svom domu, a bio je tu kako bi sve proteklo u najboljem redu kad je u pitanju završnica Županijske lige za početnike, igrače do 11 godina. Prva utakmica je bila u 14 sati, posljednja šesta kad je sunce već bilo ‘uteklo‘, a zamijenila ga svjetla reflektora.

Što je sve trebao napraviti domaćin kako bi zadovoljio propozicije. Označiti teren, dužina minimum 55, a maksimum 64 metra, širina minimum 32, a maksimum 40 metara, golovi 5 puta 2 metra, kazneni prostor 27 puta 11 metara, označiti ‘bijelu točku‘ odakle će se izvoditi kazneni udarac, a ona je trebala biti na 9 metara udaljenosti. Naravno, trebao je srediti svlačionice za ekipe, te službene osobe, plus, imati liječnika, prijavit događaj policiji, imati redare…

- Naravno, dosta toga je trebao dosta ranije pripremiti – istaknuo je domaćin Hrvoje Kapitelli.

Miho Arbulić, povjerenik za natjecanje mlađih uzrasta Županijskog nogometnog saveza Dubrovačko-neretvanske županije je bio na Trstenici.

- U ovom uzrastu se igra osam plus vratar, poluvrijeme traje po 25 minuta, leteće su zamjene – rekao je Arbulić.

Završnicu su izborile po dvije najbolje ekipe svake od ukupno tri skupina Županijske lige, a to su u skupini Dubrovnik – Župa dubrovačka – Konavle bili početnici Škole nogometa DU Talent i Župe dubrovačke, iz skupine Dolina Neretve Jadran Luka Ploče i ONK Metković, te Orebić i BŠK Zmaj iz skupine Korčula – Pelješac.

Ždrijebom je određeno da u četvrtfinalu igraju Orebić i DU Talent, te BŠK Zmaj i ONK Metković. U polufinalu se nisu mogli sastati ekipe iz iste skupine, a među četiri najbolja na kraju su bile dvije ekipe iz skupine Dubrovnik – Župa dubrovačka – Konavle, te dvije iz Doline Neretve.

SEMAFOR

Četvrtfinala: Orebić – ŠN DU Talent 1:5 (Josip Tolo 46. minuta/Lucar Šaler u 10., Mauro Di Liddo u 29., Paulo Soldo u 36. i 39., te Leo Mišeta u 42. minuti), BŠK Zmaj – ONK Metković 1:5 (Adam Milat u 5. minuti/Stanko Vištica u 11., Luka Tokić u 20. i 28., Toni Šutalo u 40., te Niko Zurovac u 44. minuti).

Polufinala: Župa dubrovačka – Jadran Luka Ploče 3:1 (Luka Zadrić u 9., David Brajko u 32. i Juraj Brać u 39. minuti/Patrik Šutić u 15. minuti), Škola nogometa DU Talent – ONK Metković 6:1 (Mauro Di Liddo u 17., Toma Raić u 18. i 35., Andro Tolja u 38., Paulo Soldo u 39., te Leo Mišeta u 46. minuti/Luka Tokić u 9. minuti).

Utakmica za treće mjesto: ONK Metković – Jadran Luka Ploče 1:3 (Luka Tokić u 32. minuti/Mario Vladimir u 18., te Duje Kuzman dva pogotka u 38. minuti).

U razigravanju za polufinale otpale su obje ekipe skupine Korčula – Pelješac, u polufinalu obje iz skupine Dolina Neretve, te je finale bio ogled dva najbolja sastava skupine Dubrovnik – Župa dubrovačka – Konavle. Nakon dva puta po 25 minuta igre nije bilo pobjednika, te su udarci s bijele točke odlučivali, a nakon njih se skandiralo vrataru Župe dubrovačke Zvonku Pilašu, koji je primio samo jedan od četiri penala. Dva je obranio, jedan udarac DU Talenta nije išao u okvir gola. S druge strane Župa dubrovačka je pogodila u prvoj, trećoj i četvrtoj seriji, te se peta serija penala nije trebala ni izvoditi.

Finale Županijske lige početnici (U11), Orebić: Župa dubrovačka - Škola nogometa DU Talent

Tonči Vlašić/

Inače, u finalu je poveo DU Talent u 20. minuti. Župa dubrovačka izjednačila već u idućoj minuti, a povela u prvoj minuti nastavka. I vodila s 2:1 do sedam minuta prije kraja. Prije finala u utakmici za treće mjesto Jadran Luka Ploče je bio uspješniji od ONK Metković, te su njemu pripale brončane medalje.

Najbolje je nagradio načelnik Općine Orebić Tomislav Ančić.

FINALE

Župa dubrovačka – ŠN DU Talent 2:2/penali 3:1

OREBIĆ Igralište Trstenica. Sudac: Mersad Zukić (Korčula). Delegat: Miho Arbulić (Čilipi).

Strijelci: 0:1 Maro Burin (20), 1:1 Toma Pendo (21), 2:1 Juraj Brać (26), 2:2 Mauro Di Liddo (43)

ŽUPA DUBROVAČKA: Zvonko Pilaš, Franko Knego, Franko Barović, Juraj Brać, Ante Urlović, Maroje Mišić, David Jurković, Antonio Račić, Petar Koncul, Petar Borovina, David Brajko, Luka Zadrić, Toma Pendo. Trener: Igor Jažić, pomoćnik: Božo Zec.

ŠKOLA NOGOMETA DU TALENT: Maro Gojavić, Luka Dabo, Lucas Šaler, Mauro Di Liddo, Toma Raić, Ivano Kralj, Toni Ančić, Andro Tolja, Maro Burin, Josip Sopjanac, Đivo Ivanović, Leo Mandić, Paulo Soldo, Petar Nedoh, Stjepan Butigan, Maro Moretić, Leo Mišeta. Treneri: Vinko Čikato i Josip Kralj.

Penali, prva serija: 0:1 Lucas Šaler, 1:1 Andro Tolja, druga serija: 1:1 Toma Raić (obrana Zvonko Pilaš), 1:1 Luka Zadrić (obrana Maro Gojavić), treća serija: 1:1 Mauro Di Liddo (promašaj), 2:1 David Brajko, četvrta serija: 2:1 Andro Tolja (obrana Zvonko Pilaš), 3:1 Juraj Brać.

USKORO SLIKOVNICA FINALNE UTAKMICE

Slavi Župa dubrovačka - igrači, treneri i navijači naslov pobjednika Županijske lige za početnike (U11)

17. lipanj 2024 07:46