NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Blatski ‘crveni‘ poveli utrku za veći rang, može li ih netko maknuti s vrha? Možda Ponikve već u 2. kolu?

27. rujna 2022. - 10:24

14 POGODAKA U 1. KOLU

Nedjelja, 25. rujna, Popovići: Enkel – Omladinac 0:0, Ston: SOŠK 1919. – Putniković 0:2, Kuna: Rat – Grk 3:3, Trpanj: Faraon – Ponikve 1:1, Blato: BŠK Zmaj – NA Libertas 3:1.

1. BŠK Zmaj 3 boda (3:1), 2. Ponikve 3 boda (2:0), 3.-4. Grk i Rat po 1 bod (3:3), 5.-6. Ponikve i Faraon 1 bod (1:1), 7.-8. Omladinac i Enkel po 1 bod (0:0), 9. NA Libertas bez boda (1:3), 10. SOŠK 1919. bez boda (0:2).

Krenuli su i županijski drugoligaši, klubovi najnižeg ranga, šestog. Tko će iduće sezone izboriti plasman u veći, Prvu županijsku ligu? BŠK Zmaj, koji je unatrag dvije sezone igrao u trećem razredu hrvatskog nogometa, ili netko drugi... Tek je odigrano 90 minuta, a još je ostalo 17 puta toliko.

Susjedski ogled u Kuni 3:3. Tri puta je vodio Grk, ali se Rat nije predavao. Grk je poveo u 5. minuti pogotkom Vlatka Franića, izjednačio je Mario Cvitanović u 35. minuti. U 51. minuti mrežu domaćina je zatresao Duje Mihaljević, a u 58. minuti poravnao Jure Tomić. U 64. minuti opet vodi Grk (Dragan Edi Marić), a u 74. minuti Josip Mustapić je izvukao Rat iz minusa.

U Popovićima nije bilo pogodaka u ogledu Enkela i Omladinca s Lastova. Bez pobjednik je završen i ogled u Trpnju između Faraona i Ponikava, koje su od 20. minute pogotkom Damjana Šulića vodile sve do 85. minute kad je za domaćina pogodio Vinko Milinović.

U Stonu SOŠK 1919. – Putniković 0:2. Petar Lončar je u 25. minuti realizirao kazneni udarac, a Mato Vitković u posljednjoj minuti utakmice potvrdio uspjeh gostiju.

U Blatu BŠK Zmaj je s 3:1 dobio Nogometnu akademiju Libertas. Blatski ‘crveni‘ su poveli iz kaznenog udarca kojeg je u 9. minuti realizirao Frank Žanetić. U 40. minuti Dario Penić je također zatresao mrežu NA Libertas, koja je u 71. minuti pogotkom Leonarda Petija prepolovila zaostatak. U 80. minuti se i treći put zatresla mreža gostiju (Marin Sršen).

IDUĆE, 2. KOLO

Nedjelja, 2. listopada, Lastovo: Omladinac – NA Libertas, Ston: Ponikve – BŠK Zmaj, Potomje: Grk – Faraon, Putnikovići: Putnikovići – Rat, Popovići: Enkel – SOŠK 1919.

26. travanj 2024 17:48