NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Bez pobjednika u Dubravci, preokret u Orebiću, gostima samo jedan bod, tko je bio najuvjerljiviji u 15. kolu?

7. travnja 2024. - 18:41

15. KOLO

Nedjelja, 7. travnja, Ploče: Gusar - Jadran 4:0 (Antonio Bubalo u 24., Ivan Medak u 29. i Toma Medak u 62. i 90. minuti), Orebić: Orebić - Župa dubrovačka 2:1 (Ivan Roso u 64. i Ivan Kordić u 69. minuti, a Božo Gustin u 2. minuti), Blato: BŠK Zmaj - Croatia 2:0 (Jakov Protić u 28. i Marin Tomas u 90. minuti), Dubravka: Sokol - Slaven 1:1 (Zoran Glavinić u 56. za Sokol, a Paulo Vukić u 18. za Slaven), Čilipi: Konavljanin - Žrnovo 3:0 (Pero Opušić u 1., Josip Zadro u 72. i Enis Beća u 82. minuti), Metković: ONK Metković - Maestral 1:0 (Ivan Šutalo u 41. minuti).

Sokol je preživio na vrhu, nije dozvolio Slavenu slavlje u Dubravci, a sastav s Gnjila je poveo u 18. minuti, te imao prednost sve do 56. minute kad je domaćin uspio izjednačiti, te su ‘Zeleni‘ i dalje sami na vrhu. Sokol je u 13. kolu, u utakmici protiv Župe dubrovačke u Dubravci, koja je završila 2:2, ostao krajem prvog poluvremena bez prvog strijelca Balda Cicijelja. I to nije jedini problem za sastav trenera Hrvoja Kralja...

Unatrag dva kola bodovna razlika između prvog i drugog bila je šest bodova, a sad samo bod. Konavljanin je taj koji je najbliže lideru. Župa dubrovačka je pogotkom Boža Gustina povela kod Orebića, ali u nastavku preokret ‘kapetana‘ te ona zaostaje četiri boda. Konavljanin je bio uvjerljiv protiv Žrnova na Šupjaci. Pobjedu kod kuće ostvarili su i Gusar protiv Jadrana, zatim BŠK Zmaj protiv Croatije, te ONK Metković protiv Maestrala

Ukupno 16 pogodaka na šest utakmica 15. kola, a kako je počelo, činilo se kako će ih na kraju biti dosta, dosta više. Naime, Konavljanin je prvi pogodak postigao već u 1. minuti, Župa dubrovačka pogodila u 2. minuti...

1. Sokol 30 bodova (33:17), 2. Konavljanin 29 bodova (33:13), 3. Župa dubrovačka 26 bodova (35:18), 4. ONK Metković 26 bodova (22:17), 5. Slaven 24 boda (36:14), 6. Jadran 23 boda (19:28), 7. Gusar 21 bod (20:20), 8. Croatia 19 bodova (30:28), 9. BŠK Zmaj 19 bodova (17:23), 10. Orebić 16 bodova (19:45), 11. Maestral 13 bodova (15:37), 12. Žrnovo 11 bodova (17:36).

16. KOLO

Nedjelja, 14. travnja, Smokvica: Jadran – ONK Metković, Krvavac: Maestral – Konavljanin, Žrnovo: Žrnovo – Sokol, Gruda: Slaven – BŠK Zmaj, Gabrili: Croatia – Orebić, Čibača: Župa dubrovačka – Gusar.

28. travanj 2024 20:32