KošarkaEUROLIGA |

VALJDA ĆE ZA SEDAM DANA BITI BOLJE Loša šuterska večer Hezonje i ekipe u prvom gostovanju u Istanbulu

14. listopada 2021. - 21:54

Težak poraz Uniksa u Istanbulu. Fenerbahče je bio bolji 80:41! Kad se uzme u obzir postotak šuta za dva Fenerbahče više od 63 posto, a Unics malo manje od 29 posto. Oba sastava su uputila po 38 šuteva za dva – domaćin je pogodio 24, a Unics samo 11.

Uglavnom, 21:8 je Fenerbahče dobio prvu četvrtinu, na odmor otišao s duplo boljim učinkom (44:22), u trećoj četvrtini je Unics postigao samo 5 koševa... U trećoj četvrtini je domaćin otišao na plus 30 i više, a nakon toga manje od toga nije bilo. Na kraju plus 39. Unicsov trener Velimir Perasović nije imao niti jednog raspoloženog igrača, Saša Đorđević na klupi Fenerbahčea jest.

Mario Hezonja je na prvom gostovanju Unicsa ove sezone u Euroligi igrao 27 minuta. Pogodio jedan od šest šuteva za dva, niti jedan za tricu, a šutirao je tri puta, ubacio je tri od četiri slobodna bacanja. Imao je tri skoka, asistenciju, ukradenu loptu, blokadu, na njemu je domaćin napravio pet prekršaja...

Unics je na omjeru pobjeda i poraza 1/3 nakon 4. kola. I za sedam dana je u opet u Istanbulu, ali 21. listopada, kad igra utakmicu 5. kola, gost je aktualnog prvaka, Anadolu Efesa.

26. travanj 2024 12:39