KošarkaEUROCUP |

NOVA EUROPSKA POBJEDA TOMIĆA I EKIPE Joventut ima 2/0 u drugom krugu, dobio je deset od dvanaest europskih utakmica ove sezone

20. siječnja 2021. - 23:22

Ante Tomić je ostvario i drugu pobjedu s Joventutom u drugom nastupu u skupini TOP 16 Eurocupa, desetu pobjedu ove sezone u Europi u dvanaestom nastupu (Joventut je bio pobjednik skupine u prvom krugu s omjerom pobjeda i poraza 8/2), i to je Dubrovčanin u uspjeh 95:90 kod kuće protiv francuskog Nanterrea ugradio 14 koševa, 3 skoka i 2 asistencije.

Francuska momčad je bolje otvorila utakmicu. Nakon prve četvrtine vodila je s 30:20. Joventut je prvi put poveo u 19. minuti s 46:44, a na odmor se otišlo s rezultatom 47:47. Još samo jednom početkom nastavka je vodio Nanterre (55:54). Nakon toga je sjajan bio Tomić, koji je od 49:47 do 62:57 postigao je 8 koševa, imao asistenciju, te skok. Na kraju treće četvrtine bilo je 73:66 za Joventut, koji je u posljednjoj četvrtini u dva navrata imao 11 koševa viška (86:75 i 88:77), te plus 10 minuti i pol prije kraja (93:83).

Tomić je pogodio 6 od 8 šuteva za dva, te dva od tri slobodna bacanja.

Monaco i Joventut vode u skupini drugog kruga s 2/0, dok Nanterre i Unicaja imaju po 0/2. U 3. kolu, 26. siječnja, Joventut će ugostiti Monaco. Potom se igraju još tri kola. Prva dva mjesta u skupini vode u četvrtfinale.

19. travanj 2024 10:48