KošarkaĐIR EUROPOM |

NAŠI U GLAVNIM ULOGAMA Obojica slavila, Ante Tomić u gostima, a Domagoj Proleta kod kuće!

7. veljače 2021. - 20:10

ŠPANJOLSKA Ante Tomić je s Joventutom stigao do dvanaeste pobjede u dvadeset i prvom nastupu ove sezone u španjolskom prvenstvu, te čvrsto drži sedmo mjesto. Novi uspjeh ostvario ke kod Murcie rezultatom 91:84. Zanimljiv je pogled na rezultate četvrtina: Joventut u prvoj i drugoj ubacio po 22 koša, u trećoj 24, a u četvrtoj 23, dok je domaćin u svakoj postigao po 21 koš.

Tomić je bio ne samo prvo ime Joventuta, već i utakmice. Za 30 minuta ubacio je 18 koševa, pogodio 7 od 11 šuteva za dva, te 4 od 5 slobodnih bacanja, imao 9 skokova te 5 asistencija – podijelio je naslov prvog strijelca i asistenta utakmice, te bio prvi skakač!

Poredak: Real Madrid vodi s 19/1, Barcelona je druga s 18/3, Tenerife imaju 17/4, Baskonia 16/5, Valencija 16/6, San Pablo Burgos 15/6, Joventut 12/9, Manresa i Unicaja po 10/12, Zaragoza 9/13...

Ante Tomić (Joventut Badalona) foto: penya.com

ČEŠKA Domagoj Proleta je s USK Pragom dobio kod kuće Opavu, drugoplasirani sastav prvenstva, i to s 88:87. Zanimljivo, konačni rezultat je jedino vodstvo domaćina na utakmici. Opava je povela s 10:0, plus 10 imala i u posljednjoj četvrtini (74:64), vodila je i 86:80, te 87:83... Na 74:64 za Opavu domaćina je 'zapalio' baš Proleta: prvo pogodio za dva, pa odmah potom ubacio tricu (74:69). Na kraju je za domaćina Ondřej Sehnal nanizao pet koševa, prvo pogodio oba slobodna bacanja, te 13 sekundi prije kraja tricu za pobjedu.

Proleta je bio treći strijelac domaćina sa 16 koševa, pogodio je za 30 minuta 7 od 12 šuteva iz igre od čega dvije trice iz tri pokušaja, imao 4 skoka i 4 asistencije. Koš više od košarkaša iz Mokošice postigli su Sehnal i Michal Mareš.

USK Prag je s 13 pobjeda i 9 poraza na diobi četvrtog mjesta s Brnom, Nymburk vodi s 21/1, Opava je i dalje druga (17/5), a treći je Kolin (15/7)...

23. travanj 2024 12:40